Так от, перший телефон - як перша дівчина, перше кохання, перший сек. Він не забувається. Вперше мобільний телефон я придбав в грудні 1999 року. Тоді це було круто! Дуже круто! Надзвичайно круто! Тим, хто був щасливим власником мобілки заздрили і тихенько ненавиділи (адже, жаба - за правом визнається українським звіром). Надихнув мене на придбання цього дива мій товариш, який довший час експериментував з радіо телефонами, а потім плюнув та купив собі мобілу. Для молодшого покоління, а також для тих, хто забув, нагадаю (скажу) радіо-телефони - це такі телефони, які складаються з двох частин (як мінімум): бази та трубки. Базу Ви ставите вдома, підключаєте до телефонної лінії, виводите зовнішню антену. Вона трохи схожа на телевізійну. Трубка ззовні схожа на цеглину з телескопічною антеною (як на старих радіоприймачах). Коли Вам звонять, Ви витягуєте антену та розмовляєте. Теоретично, радіус дії телефона мав бути 40-50 км. Але це тільки теоретично. Практично радіус був значно меншим. а якість звязку - паршива. Саме тому, мій знайомий кинув експерименти та купив собі мобілу. Більш
е того, він переконав мене зробити те саме.
Так от, моя перша мобіла - це Motorola M3688. На той час - це був крутий телефон, за який мені прийшлось віддати 140 дол. США. Памятаю, що телефон я придбав десь в якійсь фірмі, що знаходилась в майже гаражі в районі вокзалу у Львові. Для цього, мені довелось спеціально приїхати з Дрогобича, де я в цей час працював. Телефон був хороший, виконував своє основне призначення: звонив та приймав СМС-ки. Слід зазначити, що для спікування я обрав пакет KYISTAR BASE. Якщо хтось не памятає, які тоді були умови, нагадаю. Хвилина вихідного та вхідного (так, так, в ті часи вхідні звінки тарифікувалися. Не завжди була халява!) коштувала 50 американських центів в бізнес час (8.00-18.00 в будні дні). В не бізнес час (18.00-22.00), а також у вихідні дні 8.00-22.00 хвилина вхідного та вихідного дзвінка коштувала 25 центів, а у нічний час 22.00-8.00 хвилина коштувала 12 центів. СМС-ки були безкоштовними, але тариф BASE не давав змоги їх відправляти (можна було тільки приймати). Функція
відправки СМС була включена чуть пізніше. Слід зазачити, що СМС-ки в цей час не були надто популярними. Мабуть.,в звязку з тим, що мобільним користувались одиниці. Крім пакету BASE існував ще пакет ACE. Там тарифікація була дещо іншою: хвилина вихідного дзвінка круглодобово коштувала 50 центів, а хвилина вхідного дзвінка - 25 центів. Тарифікація здійснювалась в гривнях за курсом національного банку. Стартовий пакет коштував 150 грн, а на рахунку було 60 грн. (10 грн на сім-карточці та карточка на 50 грн).
Моторолкою тішився я не довго. В мене благополучно її вкрали в серпні 2000 року під час поїздки на відпочинок в Крим (все вони, кляті москалі).
Десь пів року я, як лох, ходив без мобілки. В грудні 2000 року мене підписали на якусь акцію від UMC, де "безкоштовно" давали новий телефон ERICSON A1018s. Все, що потрібно було зробити, це підписати півтора річний контракт, заплатили 400 грн, які клали на рахунок та юзати телефон, не забуваючи вчасно сплачувати рахунки. Я вже не памятаю деталей контракту, але було весело. Десь через 2 місяці мій ERICSSON "відкинув копита" і я забив на конракт. Мені прийшло пару претензій, раз чи два позвонили та на тому закінчилось.
Відразу після "р
озірвання" контракту в односторонньому порядку, я придбав собі новий телефон: MOTOROLA V2288. Цим телефоном я був дуже задоволений: хороша якість звязку, хороша функціональність як на той час, стильний дизайн, змінні різнокольорові панельки, які входили в комплект та, саме основне, радіоприймач з дуже хорошою якістю звязку. Він неодноразово тішив мене своєю музикою в маршрутці по дорозі на та з роботи.
Після цього телефону я придбав Siemens C45. Вигравав цей телефон, порівняно з своїми попередниками, оригінальною жовтою підсвіткою, простотою меню, порівняно з Моторолкою, та невеликими, я б сказав навіть мініатюрними розмірами.
В грудні 2004 року я став щасливим власником Motorola V300. Перший телефон з кольоровим екраном, з GPRSом, MMS-ами, фотокамерою. Короче, повний фарш!!! Але, чесно кажучи, після дворічного юзання цього телефону я зрозумів одну річ: камерою я користувався перший місяць, мобільним інтернетом теж, ММСами може перші два місяці. Через деякий час, як тільки пройшла цікавість, всі ці функції стали абсолютно не потрібними. Саме тому наступним моїм телефоном стала NOKIA 1100i. Цей телефон відрізнявся простото
ю у використанні, мав всі необхідні функції, які я вважав за потрібні, а також батарею, яка тримала 1,5-2 тижні!!! Це, як на мене, дуже важл
иво. Важливіше, ніж GPRS та MMS.
Сьогодні я щасливий власник Nokia 6300. Про враження від користування цим телефоном я вже
писав. Якщо одним реченням, мене влаштовує в ньому все, крім батареї, якої вистарчає на дуже не довго. Єдина причина, через яку я придбав цей телефон - це наявністюь Bluetooth, який мені необхідний як початкуючому автомобілісту.
Цікаво, яким буде наступний телефон?