Щоденник молодого Анархотуриста

пʼятниця, 17 вересня 2010 р.

GPS (науковий (псевдо?) підхід)

Останнім часом мене мучить питання: наскільки точним в плані визначення швидкості автомобіля є ДжіПіЕс???
Постановка проблеми:
Чим з більшою швидкістю я рухаюсь на автомобілі тим більшою є різниця між показами спідометра і GPS. Якщо швидкість автомобіля сягає 100 км/год. різниця становить 10 км/год. Тобто, спідометр показує 100, а ДжіПіЕс 90 км\год. Якщо ж швидкість падає до 50-60 км/год., то різниця становить 5 км/год. Тобто, спідометр показує 60, а GPS 55 км\год.
Завдання: Необхідно визначити, хто бреше, а хто говорить правду для того, щоб усунути суперечність.
Практичне значення отрманих результатів:
Вирішення зазначеної проблеми  має велике практичне значення, оскільки дозволить зекономити на штрафах за перевищення швидкості (які, правду кажучи, я ще ні разу не платив).

4 коментарі:

Andriy Kit сказав...

Обидва типи спідометрів брешуть в межах 10%; простий спідометр має похибку залежну, як не дивно, від якості (товщини) шин на колесах; а gps - це залежить від алгоритмів прорахунку швидкості та від точності позиціонування (які регулюються в кожні країні.. від 5 метрів до 150). Формули в голові не тримаю, але так років 15 тому був задіяний в перших ідеях компютеризації та джіпізації машин BMW... то при потребі можу знайти ;). Правда думаю,що точні науки та формули на дорогах України дадуть системну помилку... У твоєму випадку похибка експерименту не перевищує 10%, тому - буль яка відповідь неточна.

Offspring сказав...

О_о! А відразу зустрічне питання: яка точність позиціювання ДжіПіЕсу в Україні??? І що значить "регулюються"? Це влада країн регулює точність позиціювання адміністративним методом чи це залежить від технічних можливостей в цій чи іншій частині світу???

Andriy Kit сказав...

Не знаю, як сьогодні, але років 15 тому точність карт для користування населення в Україні мала бути з похибкою мінімум в 50 метрів. Будь які засоби gps дають точність, залежну від кількості супутників, з яких отримується сигнал. мінімум - 3-4 супутники. Знаю що в Австралії їх літає аж 20...значить там точність то 1 метра ;). Що бачить народ - це вже інше питання; як все це регулюється у кожній країні з точки зору безпеки, це не до мене ;) - я не в курсі :)

Witefox сказав...

Gрактика показує, що ЖоПеС видає дуже точні дані і вони співпадають з тим, що покаже міліцейський прилад замірювання швидкості лазеорним променем. Перевіряв на практиці. ЖоПеС при прийомі більше пяти супутників бреше +- 1 км/год на швидкості 60. В той час спедометер авта може показувати 70. На ровері в мене стоїть спідометер, що працює від колеса, я його дуже точно відкалібрував (до метра) і при їзді з ЖоПеСом вони показують ідентичні дані про швидкість. В ЖоПеСа є один тільки прикол, він точну швидкість показує при стабільному русі більше одної-трьох хвилин. В динаміці може спізнюватися з показами, тут спедометр від колеса ліпше рулить. Треба сказати, то шо було 10 років тому і шо є тепер в плані жопес-технологій то є небо і земля. А супутників над нами стільки скільки і над австрією, навіть більше видно, бо в нас гори нижчі. Просто мало який прилад ловить більше 12 за раз.