Щоденник молодого Анархотуриста

неділя, 9 січня 2011 р.

Про новорічне гарантійно-сервісне чудо!

А ви вірите в чудеса? Комон, скільки вам років? 10? Я теж не вірив. Донедавна.
Але останні події змусили змінити свою думку. Так склалось, що десь на початку листопада 2010 купив дружині новенький телефон Нокіа щось там. Не довго друдина тішилась обвкою, як десь в кінці листопада я випадково опустив телефон, який впав на підлогу (з плитки) і в нього тріснув корпус на екрані. Тріснув, власне, не сам монітор, а лише корпус, при цьому телефон продовжував працювати бездоганно.
Шіт, подумав я, треба буде занести телефон в ремонт, але так як на носі були важливіші справи це залишилося в моєму списку ТУ ДУ десь так під номером 1234.
І все б нічого, аледесь так через тижня два після цих подій в телефоні перестав працювати мікрофон. Вірніше, він працював, але спірозмовик, якому телефонували з цього телефона, чув трісти, булькання і зрозуміти майже нічого не можна було.
Шіт, шіт, шіт, подумава я і вирішив не відкладаючи в довгу кошеню віднести терміново телефон в ремонт.
Телефон був на гарантії. Однак, вся ситуація ускладнювалась тріснутим корпусом. Я мізкував так: гарантійно ремонтувати (тобто безкоштовно) те, за що можна взяти гроші останнє діло. Таку думку підтверджував попередній досвід гарантійних ремонтів побутової техніки (не телефонів і не Нокіа). Корупс тріснутий. Якщо я прийду в гарантійну майстреню вони мені скажуть що телефон накрився від удару при падінні, тобто від того ж удару, від якого тріснув корпус. А такі випадки не є гарантійними.
Тому я вирішив піти в звичайну майстерню і поміняти спочатку корпус. Прийшовши в майстерню я почув, що корпус оригінальний буде коштувати 250 грн. і чекати його  реба х.з.скільки. Крім того, майстер сказав, що якщо поміняти корпус, то в гарантіний ремонт його здати не можна буде, оскільки будуть зірвані пломби (або те,що колись називалось пломбами).
Шіт х 10 подумав я і пішов здаватися в гарантійну майстерню.
Розмова вийшла приблизно така:
-Що у Вас?
- Та от, мікрофон не працює.
- Телефон на гарантії?
- Так.
- О, та у вас корпус тріснув. Він падав?
-Нє, то в кишені роздусився (нахєра брехав?). Але це не звязано з мікрофоном, бо після цього телефн працював ще десь два тижні.
- Ну, не знаю, не знаю. Я візьму телефон, а так його наші спеціалісти подивляться. позвоніть в пятницю.
Звоню в пятницю. Ваш телефон в Києві.
Ого, думаю я, якщо в києві, то гарантійний ремонт заканав. Інакше вони б сказали скільки це буде коштувати і спитали чи робити.
І тут 5 січня 201 року отримую смс. Ваш телефон відремонтовано, можете забрати його в сервісному центрі.
Класно, думаю я, якщо зробили мікрофон, то треба буде їм дати, хай поміняють корпус вже за гроші.
Яке ж було моє здивування, коли я отримав телеффон з робочим мікрофоном і заміненою передньою панелькою.
Розмова відбулась приблизно така:
- Отримайте й тут розпишіться.
- Скільки я вам винен?
- ??? Ніскільки, це ж гарантійний ремонт.
-А, ну да...  щось телефон виглядає краще ніж був.
Підозрілий погляд:
- А ну дайте, може це не ваш телефон
Перевіряє І Мей
- Та ні, нібито ваш.
- Та то я напевне вже забув як він виглядає, - кажу я і тікаю з сервісного центру, поки вони не передували повертати мені телефон.
А так от. А ви кажете, що чудес не буває!

6 коментарів:

noddeat сказав...

Прикольно. Не мав справи з їх сервісом, бо моя модель із серії «можно забивати цвяхи».

А взагалі той же корпус коштує (для виробника) копійки, нічого дивного.

Offspring сказав...

копійки то він може в Фінляндії коштує, а в Україні 250 грн.

Анонім сказав...

Шо значить "опустив телефон"? Та ше й так, що він тріснув?

Offspring сказав...

"Опускати - переміщувати донизу, пускати, кидати вниз" // СУчасний тлумачний словник української мови //уклад. Кусайкіна Н.Д., Цибульник Ю.С. - Вид.: Школа, 2009.

Анонім сказав...

У мене була подібна ситуація з телефоном цьогож виробника і тіштвся як дитина. Ще раз переконався що певні бренди тримають лице і не жмуть 250 грн., на корпус. Така така наприклад політика в Apple тому його і ціна кусається. За те бренд.

noddeat сказав...

250 грн — то для вашого майстра він стільки коштує, який купує його в кращому випадку десь у Нокії. Для Нокії ж він коштує максимум пару доларів, які вона платить китайцям за його виробництво.