«Ніч музеїв» - дійство, що відбувається кожного року у Варшаві в другій половині травня. Цього року «ніч музеїв» тривала з 19 год. 17 травня до 01 год. 18 травня. Протягом цього часу можна було цілком безкоштовно відвідати більшість музеїв Варшави, побувати на різних концертах, виставах. Курсувати між музеями (оскільки Варшава – місто далеко не маленьке) домотали раритетні трамваї та автобуси «музейної» лінії, які їздили по спеціально виділених для них маршрутах та перевозили пасажирів цілком безкоштовно. В двох словах: свято вдалось.
Де був, що бачив
Музей Ф. Шопена. «Музейна ніч» в мене розпочалась з музею Ф.Шопена. Там, в підвалах замку Острозьких, відбувся джазовий концерт. Народу було навалом, прийшлось стояти, але концерт вийшов класний. Атмосфера, навіяна хорошою музикою та вдалими світловими ефектами справила позитивне враження на весь вечір. Основне, як кажуть, початок.
Музей залізниці. Після музею Ф. Шопена ми відвідали музей залізниці. Він знаходиться в приміщенні колишнього головного вокзалу Варшави – „Warszawa Główna”. Цей вокзал є недіючим, але до введення в експлуатацію нині діючого вокзалу „Warszawa Centralna” був основною станцією міста. В музеї побачили моделі різних потягів, документи та інші експонати, зв’язані із залізницею.
Музей на колесах. Музей на колесах – це раритетні трамваї, виготовлені в 20-х роках минулого століття. В ці трамваї можна було зайти, посидіти на лавках, фотографуватися, тобто відчути себе в ролі варшав’янина першої половини минулого століття. Деякі з цих трамваїв їздили по Варшаві навіть 50 років.
Замкова площа. На площі біля Королівського замку розмістився «Парад ведмедів». Хто пам’ятає парад левів з минулого року у Львові то знатиме про що йдеться. Було представлено 138 ведмедів. Кожен ведмідь презентував окрему країну і був розмальований художником – вихідцем із цієї країни. Був там і український ведмідь. Правду кажучи, так собі. Особисто мені більше сподобався білоруський, молдовський та ірландський. Крім того, хотіли попасти в Королівський замок. Але черга була така, що прийшлось би стояти, мабуть, до ранку. Тому від цієї глупої ідеї прийшлось відмовитися.
Вистава Театру Вогню «Саламандра» на площі біля Палацу Культури та Науки. На площі біля Палацу Культури та Науки відбулась вистава Театру Вогню «Саламандра». Хлопці та дівчата – артисти театру – жонглювали факелами, списами та іншими всякими штуками, які горіли. Все це супроводжувалось хорошою музикою. Вистава вийшла видовищною. Вогонь в темноті взагалі гарно горить, а якщо ним ще й крутять, кидають…
Взагалі, свято вдалось. От, шкода, що в нас немає такого. А то, правду кажучи, не пам’ятаю коли був останній раз у Львові в музеї.
Більше фоток з ночі музеїв у Варшаві можна знайти тут
Ніч музеїв у Варшаві |