Щоденник молодого Анархотуриста

вівторок, 13 травня 2008 р.

Амстердам - місто свободи

15 днів проминули швидко… Дуже швидко… Занадто швидко… Хотілось, щоб вони тривали довше. Але, як кажуть французи, cest la vie”. Однак, залишилися приємні враження. За цих 15 днів вдалось зробити багато: відвідати пів Голландії та пів Бельгії. Темп, правда, був диким. 3 дні на Амстердам, по 1 дню на Гаагу, Утрехт, Брюге, 2 дні на Гент, а все решта на відвідування сільської провінції Голландії та Бельгії в районі Остбурга, Сльоіса, Кнокке та Кацанда (відразу прошу вибачення у філологів та не тільки за можливі помилки при написанні назв міст та місцевостей, оскільки не впевнений, що саме так вони пишуться. У всякому разі, приблизно так ці назви звучать). Вражень повна купа. Хватило б, мабуть, на декілька блогів. Про кожне з цих міст можна писати і писати, от тільки одна проблема: ліньки. Тому, постараюсь обмежитися тільки найбільш яскравішими враженнями. В цьому пості про Амстердам, а в наступних про інші міста, якщо і коли біде час та натхнення (черговий раз тішуся що я не журналіст і не повинен нічого писати якщо не хочу). Отже,

Амстердам

Як відомо, Амстердам – столиця Голландії. Населення приблизно 740 тис. голів. Таке собі містечко, за кількістю населення нагадує Львів. Але тільки за кількістю населення. Що вразило найбільше в Амстердамі та що вирізняє його з поміж інших європейських міст:

1. Аеропорт Schiphol (52°18'29.00"N, 4°45'51.00"E). Ворота до Амстердаму. І вони дійсно вражають. Аеропорт має 6 злітно-посадочних смуг (для порівняння у Львові – лише одна, яка використовується як цивільною, так і військовою авіацією). Там постійно злітають та здійснюють посадку літаки. Коли ми вже відлітали з Амстердаму, то наш літак змушений був стояти в черзі на зліт. Незважаючи на величезну площу, що займає аеропорт, орієнтуватися там досить легко. Всюди знаходяться вказівники, які допоможуть знайти Вам потрібний магазин, касу, кафе, місце реєстрації чи посадки тощо. До Schiphol веде залізниця. Залізнична станція знаходиться під землею і потрапити туди можна не виходячи з приміщення аеропорту. Залізниця – найбільш зручний спосіб доїхати з аеропорту до Амстердаму на Central Station. Незважаючи на відстань у 18 км. поїзд їде туди всього 15 хв. Вартість проїзду становить 4,20 €. Взагалі, проїзд залізницею в Голландії обійдеться Вам в приблизно таку саму копійку як і проїзд автобусом, однак подорожувати поїздом значно зручніше та швидше (це не наші електрички).

2. Хостел “Flying Pig Downtown”. Надзвичайно демократичне та толерантне місце, так само, в принципі, як і весь Амстердам. Чому варто зупинитися саме тут? По-перше, хостел знаходиться в самому центрі міста, метрів 300-400 від Central Station, метрів 500 від Red Lights District та зовсім близько від багатьох coffeeshop-ів. По-друге, атмосфера в хостелі “Flying Pig” допоможе Вам відчути справжню атмосферу Амстердаму. По-третє, у “Flying Pig Downtown” одні з найбільш низьких цін на проживання як на хостел, що знаходиться в самому центрі Амстердаму. Місце у спільній кімнаті (shared room) обійдеться Вам приблизно у 20 €, а в окремій кімнаті (private room) – у 40 €. По-четверте, в барі хостелу найдешевше пиво в Амстердамі (принаймні так написано в рекламі). Кожному мешканцю видається електронний ключ, який дозволяє входити в будь-який час доби до хостелу та до Вашої кімнати, В хостелі є бар та кухня з усім набором необхідної посуди, якою можна користуватися цілком безкоштовно, в ціну проживання входить сніданок.

3. Red Lights District або «район червоних ліхтарів». Знаходиться приблизно 300 метрів від Central Station і приблизно стільки ж від Flying Pig Downtown. Варто туди піти хоча б тільки для того, що такого Ви не побачити більше в жодному місті Європи. Вірніше, райони червоних ліхтарів є і в інших містах, але атмосфера тут особлива. Найкраще відвідувати район червоних ліхтарів в п’ятницю ввечері, десь після опівночі. Є на що подивитися. Тоді тут найбільше туристів і найвеселіша атмосфера. Однак, пам’ятайте: СНІД не спить!!!

4. Coffeeshops. Місця, де цілком легально можна придбати і покурити марихуану, галюциногенні гриби та інші легкі наркотики. Пам’ятайте: вживання наркотичних засобів шкодить Вашому здоров’ю і може спричинити імпотенцію (тоді район червоних ліхтарів Вам буде ні до чого). Рекомендую зайти в якийсь coffeeshop, сфотографуватися, а потім всім своїм знайомим розповідати, що Ви там курили.

5. Крім того, в Амстердамі понад 1000 музеїв, 100 каналів, і одна натуральна річка «Амстел».

Аеропорт "Schiphol" з якого почалось знайомство з Амстердамом

Хостел "Flying Pig Downtown" - місце проживання в Амстердамі
"Квартал Червоних Ліхтарів", памятник "жрицям кохання"
Площа "Dam" музей Мадам Тюссо

Дерев'яні черевички - один із символів Голландії
Більше фотографій з Амстердаму можна знайти тут
Amsterdam

5 коментарів:

Whitefox сказав...

З чого Ти взяв, що гриби чи маріхуана викликають диспотенцію. Не більше ніж самогон і пиво. А то шо маріхуана відбиває охоту від нормальних дівчат, то є троха... Тому там стільки нетрадиційних, накуряться і пре на перверзії...
Одним словом звіт класний, але в ньому бракує координат гостелу, в якому Ти радиш мешкати. Не думаю, що якісь терористи будуть вносити ці координати в свої ракети (тим більше, Ти виклав координати аеропорта), тому можеш викладати їх в блог...

Offspring сказав...

На замовлення Білого Лиса координати Хостелу "Літаюча Свиня Центр" 52°22'34.55"N, 4°53'45.46"E.

Анонім сказав...

щастить деяким) По "заграницах" шастають, травку курять... і це в той час як мене навіть від сигарет верне;)

Offspring сказав...

Добре тобі: від сигарет верне...

Lanulia сказав...

модно написано