Щоденник молодого Анархотуриста


неділя, 31 серпня 2008 р.

Невідоме чудо на кухні

От таке от чудо зацвіло в мене на кухні. Може хто знає як воно називається?


субота, 23 серпня 2008 р.

Класний пацан Кузя

Це - класний пацан Кузя
Він живе на поличці з книгами
Він вміє читати...
...писати... і ще дещо...

вівторок, 19 серпня 2008 р.

Голодомор в Україні 1932-1933 роках


Words from the film: "...But the world did nothing to help them..."
Відео взято звідси.

неділя, 17 серпня 2008 р.

середа, 13 серпня 2008 р.

Аквапарк у Львові - круто так, що аж ноги теліпає!

І так, знову про аквапарк. Настав цей доленосний момент, коли я зміг омити свої недостойні ноги у Водах Прекрасного Аквапарку «Пляж», що у Львові по вул. не знаю якій біля готелю «Супутник», нового ЦУМу, базарчику, навпроти супермаркетів «Сільпо» та «Арсен». Намагатимусь порівняти цей Аквапарк (вибачте, інакше як з великої букви це слово писати не можу) із іншими відомими мені аквапарками, в яких я був (а їх не так вже й багато, всього два: один у Кракові, другий у Варшаві, хоча, те, що є у Варшаві навіть аквапарком назвати язик не повертається).

Відкриття Аквапарку у такому сухопутному місті як Львів подія не з рядових. Хоча б тому, що у нас немає своєї Вісли, з якої можна було б черпати воду в необмежених кількостях. Але, хоч мало хто в це до кінця вірив (і Ваш покірний слуга теж думав, що погаласують та й забудуть), сталося. 8 серпня 2008 року відбулось урочисте відкриття. Я там не був тому не знаю, що там відбувалося. Вдалось попасти в цей Заклад лише сьогодні, після обіду 13 серпня.

Перше, що вражає, це ціни. Вражає, так би мовити, приємно, порівняно з європейськими аналогами, але, як то кажуть, не обійшлось й без української жадібності. В будний день з 10.00 до 22.00 ціна квитка на 1 год. коштує 25 грн. – 25 грн., 2 год. – 35 грн., 3 год. – 50 грн., повний день – 80 грн. Ціна з 7 год. до 10 год. нижча. Крім того, є знижки для студентів. У вихідні та святкові ціни дорожчі. Детальніше із тарифами можна ознайомитися тут. Наприклад, в Кракові 2 год. в будний день коштує в районі 30 зл. (62-65 грн.) проти наших 35 грн. Тобто. Так би мовити, ціни справедливі.

Оплачуєш при вході в аквапарк за бажаний час, отримуєш браслет, з яким потім повинен вийти (як і в інших аквапарках). За перевищення оплаченого часу плтив по тарифу 1 грн. – 1 хв. Як на мене, такий тариф, який в 4 рази перевищує «нормальний» тариф, видається трохи перебільшеним. Крім того, у Львові джакузі входить в платну зону і оплачується по тарифу 1 грн. за 1 хв., незалежно від вибраного часу. В усіх відомих мені аквапарках, джакузі знаходяться в загальній зоні і їх користування входить в обраний пакет (видається, тут відіграла роль українська жадібність).

Роздягальна стандартна, аквапарківська. Із роздягальні через душ входиш в зал. Вразило те, що не зважаючи на невеликий термін експлуатації Аквапарку, половина душових вже не працювала (Львів!!! Це Вам не Ваш грьобаний Краків чи Варшава із Віслою, трясця йому. Це наше Славне, Європейське Місто!!!).

Аквапарк складається, в принципі, з 3 зон. Одна з них повністю виділена під 50-метровий басейн. Басейн класний, глибокий. Кажуть, у Львові єдиний такий. В Кракові, до речі, басейну в аквапарку немає, але зате такий де басейн є у Варшаві. Але й тут не обійшлось без львівської екзотики. В басейні можна плавати лише в шапочці (до речі, у Варшаві всі плавали без будь-яких шапочок). Хто не взяв (забув, не знав) із собою шапочку, не біда. Її можна придбати в Аквапарку всього за 25 (!!!) грн.

В наступній зоні Ви зможете знайти різні водні масажі: знизу, зверху, збоку і т.д., а також дитячий басейн, де, в принципі, дітям буде де похлюпатися та погратися (в Кракові така зона теж є, а у Варшаві я її не бачив, хоча там весь аквапарк якийсь дитячий).

І нарешті, в третій зоні гірки!!! У Львові, так як і у Кракові, є три середні гірки та одна маленька в залі, а також чотири велииииикі гірки, що виходять з вежі. Хоча, у Львові є свої особливості. Ні в Кракові, ні у Варшаві не можна кататися з гірок на спеціальних колах. У Львові така можливість є. При цьому, існують кола 2 видів: одно- та двомісні. Спускатися на колах можна лише з спеціально визначених гірок, при цьому, з тих гірок не можна спускатися без кіл. Це для мене новина. Гірки, що виходять з вежі подібні до Краківських, хоча, як на мене, менш екстремальні (в Кракові то було шось!!!). З двох з них можна спускатися в колах, а з двох без цих кіл. В гірках, що виходять з вежі, існують певні недопрацювання в синхронізації спусків. Є світлофор з червоним та зеленим світлом, але коли я вперше спускався, на виході догнав свого попередника (хлопця, який виїхав перед мною), в’їхав йому в спину та ми вдвох звалилися в басейн (от не повезло хлопцеві).

В принципі, синхронізація спусків це безпека і, видається, адміністрація Аквапарку мала б подбати про це, щоб люди не повбивались на цих гірках.

Але синхронізація – це не єдиний недолік Аквапарку. Як то кажуть, у нас вміють спаскудити будь-яке найкраще починання (або, принаймні, підпаскудити його). Місцями криво плитка лежить, місцями десь вода підтікає, місцями сходи заржавіли, місцями драбинка, що веде з басейну поламала (хоча, повторюю, аквапарк працює менше тижня). Мабуть, використовували дешеві китайські матеріали. Тобто, в Україні, як то в Україні.

В загальному. Враження від відвідування Аквапарку хороші. Звичайно, не без недоліків. Але, у Львові це новина і тому ми лише вчимось будувати Аквапарки! Надіюсь, що власники зауважать ці недоліки та постараються усунути їх. Загальна оцінка – 5 з мінусом в п’ятибальній системі.


P.S. Свіжа новина: "Динамо" Київ - "Спартак" Москва: 4-1. Ми їх взули! І це на їх території!

вівторок, 12 серпня 2008 р.

Увага! Нові фото про події в Грузії!

Фото львівського кореспондента Максима Баландюха. Більше фото про події в Грузії Максима можна знайти тут.

субота, 9 серпня 2008 р.

Львів - європейське місто

Питання: скільки потрібно грошей, щоб вивезти повалені після бурі дерева? Відповідь: Забагато!
Мабуть, таку відповідь можна було б почути від адміністрації Стрийського парку у Львові якби їх про це хтось запитав. Але чи в грошах справа?
23 червня цього через Львів пройшла буря. Явище не приємне, не передбачуване, але, як то кажуть, сталося. Буря, як то годиться, (на то вона і буря) завдала деякі збитки: повалила дерева, позривала дахи тощо. Потрохи її наслідки ліквідовують. Ліквідовують, але не всюди. Таке враження, що Стрийський парк, який колись був гордістю Львова, знаходиться на нічийній території і господаря в ньому вже давно немає.
Сьогодні вже 9 серпня, від часу бурі пройшло майже півтора місяця. І якби не зівяле листя на повалених деревах, то можна було б подумати, що буря пройшла тільки вчора. Невже у львівської влади, у адміністрації Стрийського парку, який є комунальною власністю, не найдеться вантажного автомобіля, 200-300 грн. на заправку, 5-6 робітників та 2 бензопили, щоб вивезти це сміття на звалище? Думаю, що все перелічене знайдеться. Не знайдеться лише бажання зробити це.
Львів - воістину європейське місто!




вівторок, 5 серпня 2008 р.

Будемо купатися!

УРА!!! 8 серпня 2008 року у Львові нарешті (!!!) відкривається АКВАПАРК. Вдумайтесь в це слово А-К-В-А-П-А-Р-К!!! У Львові!!! Як сказав один віртуальний знайомий, круто так, що ноги теліпає. Для такої жаби як я - це дійсно подія.
10 серпня обовязково відвідаю це надіюсь таки безподобне місце. Особливо порадували ціни. 2 год в будний день коштуватиме 25 грн. КРаківський, наприклад, коштує 30 злотих (65 грн.) за 2 год. А у нас за 60 грн. можна хлюпатися цілий день.
Про враження після відвідин АКВАПАРКУ на блозі 10 серпня. До зустрічі в Ставку. Ква, Квваа.

неділя, 3 серпня 2008 р.

Last Time in Clerkenwell


Просто класний мультик.

субота, 2 серпня 2008 р.

Kaczka - Dziwaczka


Таку собі веселу та довірливу качечку довелось зустріти в парку Keukenhof (Голландія). Вона абсолютно нікого не боялась, їла з рук, коли їй давали, а коли не давала - забирала сама те, що, на її думку, їй належить. Таких довірливих птахів у Голландії та Бельгії дуже багато, особливо качок. Можливо тому, що там багато водоймищ, а можливо тому, що там люди не такі дикі й не кидаються на них на вулицях, щоб зловити та спекти на вечерю. До речі, в Брюгге довелось побачити красивих та великих лебедів, що плавали в озерці майже в самому центрі міста, без страху підходили до людей. Важко уявити щось подібне в Україні. Особливо багато радості ці лебеді доставляли дітям.