Щоденник молодого Анархотуриста

субота, 11 липня 2009 р.

Ellis Island - the Golden Gate of the US

Інтернет - велика сила. Я завжди про це знав. А сьогодні переконався ще раз.
Десь приблизно рік тому на дописах в блогах своїх друзів натрапив на статтю про Ellis Island. Хто не знає, Ellis Island це острів в Нью Йорку, на який прибували всі емігранти з Європи протягом 1892-1954 років. Звідси емігранти розїзджалися по США хто куди. До речі, недалеко від цього острову знаходиться Статуя Свободи.
Я завжди знав, що мій прапрадід по маминій лінії Федір Дунда декілька разів їздив в США на заробітки. І, о чудо, знайшов про нього інформацію.
Перша інформація про Федора Дунду, уродженця с. Балниця, Австро-Угорщина, датована 16 травня 1900 року. Це не була його перша поїздка в США, а вже друга. Інформації про першу поїздку немає. Вона відбулась в серпні 1890 року. Федір Дунда приплив до Нью Йорку на кораблі Westernland компанії Red Star з Антверпену (Бельгія). На той час йому було 36 років і в пасажирському маніфесті він міститься під номером 1. Згідно пасажирського маніфесту професія робітник, одружений, читати і писати не вміє, подорож оплачував сам, з собою мав 22 дол. США, засудженим за вчинення злочинів не був, полігамістом не являється, стан здоровя хороший. Решту інформацію я не зміг розібрати, оскільки почерк на сканованому маніфесті не супер. Маніфест знаходиться тут.
Друга поїздка до Нью Йорку, про яку є інформація (третя по рахунку) відбулась 28 березня 1909 року на кораблі Patricia який приплив Гамбурга (Німеччина). Як і перший раз, в пасажисрькому маніфесті записи про нього містяться під номером 1. Мабуть, мій прапрадід ще звечора займав чергу перед виходом на землю і завжди в черзі був першим. Згідно маніфесту на момент прибуття йому було 45 років, професія робітник, одружений, читати і писати не вмів, з собою мав 10 дол. США, мета подорожі - до друга Більо, імені і місця призначення розібрати не можна, несудимий, не анархіст, не полігаміст, стан здоровя добрий, деформацій тіла та наколок немає, ріст 5 футів 7 інчів, блондин, очі сірі. Маніфест є тут і тут.
Слід зазначити, що в квітні 2008 року мені двоелось побувати в Антверпені, Бельгія. Там я знайшов музей компанії Red Star, яка займалась перевезенням емігрантів в США і на кораблі якої в 1900 році мій прапрадід прибув до Нью Йорку. Я бачив навіть макет цього корабля, а також за 10 євро придбав книжку про цю компанію з її історією та фотографіями.
От така от історія. Коли виросту і поїду в Нью Йорк, обовязково відвідаю музей на Еліс Айленді.

Немає коментарів: