Щоденник молодого Анархотуриста

середа, 4 червня 2008 р.

Маразм по-польськи

Останнім часом в Польщі розгорілась дискусія чи вправі батьки давати дітям ляпанці за якісь дрібні провини. Всі ми, мабуть, памятаємо, як нас час від часу били по мякому місці за те, що принесли двійку зі школи, розбили вазу, втекли з уроків тощо. Тепер все. Алєс. Польські психологи, а навіть багато політиків (на щастя, не всі) вважають, що треба ввести відповідальність (кажуть, навіть кримінальну) ЗА ТЕ, ЩО БАТЬКИ ДАЮТЬ ДІТЯМ ЛЯПАНЦІ! Називають це тілесними покараннями, забороненими Конституцією, побоями, мордуванням тощо.
Особисто в мене таке враження, що в Польщі все гаразд: не має проблеми масового виїзду поляків на заробітки в "Велику Європу", немає проблеми низьких зарплат лікарів, вчителів, поштарів, шазтерів тощо, немає жодних страйків, навіть немає проблеми підготовки до Євро 2012! У НИХ ВСЕ ГАРАЗД!!!! Залишилась одна -єдина проблема!!! І якщо її вирішити, в Польщі буде рай! Це - проблема ляпанців!
Так, дійсно. Останнім часом пчастішали випадки насильства (в справжньому змісті цього слова) щодо дітей. Насильства як з боку батьків, так і з боку інших осіб. Принаймні, якщо не почастішали, то про це стали більше говорити. Але чи заборона ляпанців вирішить проблему? Навіть введення кримінальної відповідальності? Чи можна допустити, якщо поляки передбачать в Кримінальному кодексі відповідальність за ляпанці, то їх раптом батьки перестануть давати? В КК Польщі є кримінальна відповідальність за нанесення тілесних ушкоджень і за вбивство, але це не спасло тих дітей, які протягом останніх місяців померли від того, що їх батьки-алкоголіки перестарались. І не спасе ще одна стаття в кодексі. Це лише призведед то того, що відповідні підрозділи поліції будуть робити "статистику" і псувати людям життя та відносини в сімї (бо кримінал в житті нормальної людини - це завжди зіпсоване життя, в тому числі і сімейне) за випадки 2-3 ляпанців, які дійсно ніякої суспільної небезпеки не несуть, а, навіть, навпки: є корисними. Знаю з власного досвіду.

4 коментарі:

[SHRAJK] сказав...

ти там газети купляв?
Кхе-кхе. Понад мільйон поляків уже в Англії (onet.pl навіть відкрив спеціальний onet.eu). Недавно читав, що лікарі страйкували через низьку зарплату (5000 злотих, це бачте мало). Страйк прикордонників недавно був (забув?). І з ЄВРО у них теж не все гаразд.

Offspring сказав...

Так це я із сарказмом. Невже не відчутно?

Анонім сказав...

так, все відчутно: і сарказм, і незгоду із новими пропозиціями щодо відповідальності батьків за ляпаси...
Справа в тому, що теоретично вони праві, бо давати навіть ляпаси, з одного боку незначне покарання, але особам фізично слабшим, як мінімум, жорстоко. Завжди все можна пояснити дитині. Але це, звичайно, і довше і складніше... Броблема в тому, що реалізувати практично весь цей механізм буде дійсно малореально і малоефективно, з усіх уже зазначених автором причин. Та й батьки часто просто застосовують ті ляпці вже як міру крайню і часто неконтрольовану свідомо, про яку потім і жалкують самі без будь якого покарання зі сторони.
А діти із їх несформованою психікою такі змінив законодавстві сприймуть по-своєму і швидше за все стануть ще більш неконтрольованими, нахабними і самовпевненими як є. А те, що з кожним поколінням цивілізація культурно-моральна віддаляється від планети Земля - то це ні для кого не секрет.

Offspring сказав...

Чудовий коментар. Відчувається рука Майстра.