Щоденник молодого Анархотуриста

пʼятниця, 18 липня 2008 р.

Дружня порада


Останнім часом у "віртуальному просторі" зустрічаю багато людей, які мріють покінчити життя самогубством. Дивно. Раніше їх стільки не було. Для них декілька порад:
1. Якщо Ви вирішили покінчити життя самогубством перерізаючи собі вени в "класичний спосіб" (так як показують у фільмах), тобто поперек, змушений Вас розчарувати: швидше за все нічого у Вас не вийде, хіба що Ви хворієте на рідкісну хворобу, яка не дає крові згортатися (не памятаю як вона називається). Причина банальна: кров починає згортатися і перестає витікати з рани ще до того як Ви втратили свідомість. Правильно вени потрібно перерізати повздовж. Тоді вже жодна швидка Вас не врятує. Або якщо Ви всетаки традиціоналіст і твердо вирішили переізати їх поперек, опустіть руку в ємність з холодною водою. Вона не дасть крові згорнутися.
2. Якщо Ви вирішили кинутись на автостраді під автомобль, памятайте: швидше за все до тюрми сяде той "щасливчик", який керує автомобілем, що Вас переїде. Тому, можливо, краще обрати більш надійні та не шкідливі для оточуючих способи: висота, шнурок, лезо, вогнепальна зброя.
3. В армії з солдатами, які мають суїцидні нахили, проводиться досить проста і ефективна бесіда: їм показують фотографії самогубців і пояснюють, що вони теж так будуть виглядати якщо не змінять своїх намірів. Можливо, перед прийняттям "остаточного" рішення і Вам слід це зробити???
Цей пост не є і ні в якій мірі не може розглядатися як реклама самогубства чи заохочення до нього. Автор стоїть на твердій позиції, що самогубство вихід слабаків та душевно хворих. А ким вважаєте себе Ви?

4 коментарі:

Білийлис сказав...

Автор то стоїть на своїй твердій позиції, але як казав мудрий Соломон - "ніщо не вічне в цьому світі". Знаю по собі, коротке перебування за межами звичного середовища (закордон і інші люди, інші панти і все таке) похитнули мої найбільш тверді (як мені здавалося) життєві позиції. Знаю точно, ще через рік, мої погляди знову зміняться і це класно, твердої позиції не існує.
Це я про твердість позицій. А про суєцид нічого сказати не можу, не задумувався...

VaZub сказав...

Повністю підтримую автора. Суїцид - це вершина ідіотизму до якого може додуматися людина. Я ще можу якось зрозуміти евтаназію (як у фільмі "Море всередині" Аменабара), але коли людина, особливо молода і здорова, вважає, що життя непотрібне... це абсурд. В нас лише це одне життя і ми й так помремо, так навіщо це діло пришвидшувати?

Offspring сказав...

Так якби ж вони хотіли це діло пришвидшити. А то в 90% випадках вони якраз смерті і не хочуть. І ці їхні спроби порізати вени, випити таблетки в більшості випадків всього навсього гра на публіку. Після цього вони зразу ж звонять мамі, татові, коханому або, в крайньому випадку, викликають швидку. Все це від бажання когось провчити. Показати: "от як вам буде погано без мене" або "я помру і будете ви знати...". Все це просто від того, що вони забагато себе жаліють.

VaZub сказав...

І це теж правда, особливо, що стосується підлітків. Взагалі, жаль до себе - дуже непродуктивний і вкрай шкідливий спосіб потакання собі.