Щоденник молодого Анархотуриста

понеділок, 1 березня 2010 р.

Frisco: повернення

Спочатку про досягнення: тепер я вмію робити ідеально круглі, розовенькі смачні і тонкі налисники рівномірно прожарені з обох сторін. Як казав колись класик, захочиш їсти ще не так розкарячишся.
Вчора був китайський Новий Рік. В звязку з цим, в Чайна Таун в Сан Франциско був організований маркет, де було купа китайців і який виглядав так:

Крім того, через центр міста пройшов китайській парад, який виглядав так
Як всім відомо, в Сан Франціско є відомий Голедн Гейт Брідж. Голден Гейт називається протока, через яку проходить міст. Цей міст коли його побудували був самим довшим в світі, зараз таким не є. Він зараз не є навіть найдовшим в Сан Франциско. Але однозначно він найвідоміший. Довжина його понад 2 км.
Міст підвісний і висить на тросах. Кусочок такого тросу можна побачити тут
В розрізі цей трос складається з багатьох тонких стальних тросиків і виглядає приблизно так:
Через міст можна проїхати на автомобілі, автобусі, велосипеді, а також можна пройти пішки. Міст користується найбільшої славою серед самогубць. Вони чомусь вважають справою честі скочити саме з нього. Лише декілька осіб вижили після стрибка з цього мосту. Зараз там є страховочні сітки, але вони вроді не дуже помагають.
Міст весь час помальований в одни і той самий колір, який називається "International Orange" (міжнародний помаранчевий). Під мостом і вдень і влітко постійно плавають серфенгісти.
Час від часу в затоці зявляються акули і відкушють їм там дещо: то ногу, то руку, то ще щось.
А ще крім моста тут є Скала, або Алькатрас. Мабуть, найбільш відома тюрма в світі. В даний час вона не діюча. Була закрита в 1963 році Генеральним Прокурором Робертом Кенеді. Від берега до острова рівно півтора милі (2,4 км.) але там сильна течія і холодна вода і тому цю відстань не так легко переплисти. Саме тому ця тюрма була така надійна. Закрили її тому, що утримувати її було занадто дорого. Там приходилось завозити все, навіть прісну воду. В цій тюрмі сиділи Аль Капоне та багато інших відомих вбивць, гвалтівників, шахраїв та інших Паблік Енемі Намба Ван. З тюрми було 14 спроб втеч, в які було заангажовано 36 людей. Всі втікачі були зловлені або вбиті, однак доля 3 втікачів невідома: вони або втонули в небезпечних водах затоки, або спокійно доживають свої роки десь в Південній Америці.
В 1969 році група індіанців захопила острів і повідомила, що відповідно до Договору з Індіанцями вони мають право селитися на покинутих федеральних землях, якою вони вважали Алькатрас. СПрава пішла до Верховного Суду, в цілому розгляд привав майже три роки і в 1972 році Індіанці насльно були виселені з острову. Про це залишилась згадка:

Немає коментарів: