Щоденник молодого Анархотуриста

четвер, 3 січня 2008 р.

Новий Рік в Кракові "Під ящурами"

Ідея справляти Новий 2008 Рік в Кракові виникла під час перших відвідин цього міста у вересні минулого вже 2007 року. Чому саме в Кракові? Ну, мабуть, тому, що це місто дуже нагадує Львів. Коли ходиш його вулицями, складається враження, що за наступним поворотом вийдеш на знайому львівську вуличку. Краків і Львів приблизно однакові за кількістю мешканців. Та й менталітет краків'ян схожий на львівський. Реалізована ідея була завдяки старанням і зусиллям друзів по програмі ім. Кіркланда, місцем афіляції яких є, власне, Краків. Вони взяли на себе вирішення усіх невдячних організаційних питань.
Дуже вдало було обрано й місце святкування: клуб "Під ящурами", який знаходиться в самому центрі міста на пл. Ринок навпроти ратуші. Назва клубу походить від назви будинку, в якому він розташований. Колишній власник цього будинку (жив дуже давно) любив полювання і наказав виготовити на стінах різблення ящурів (укр. саламандра, ящірка). Власне, й від цих скульптур походить назва будинку та назва клубу. Як розповіла пані Богуміла - викладач польської мови і надзвичайно товариська та цікава жінка - клуб "Під ящурами" один з перших студентських клубів Кракова і існував ще задовго до часів "Солідарності", демократії та капіталізму.
Святкування розпочалось о 20 год. До клубу було дуже важко пробратися, оскільки весь Ринок вщент був заповнений людьми. За наступними підрахунками, на Ринку в Кракові зустріло Новий Рік понад 200 тис. людей. Це було наймасштабніше святкування Нового Року в Європейському Союзі. Програма в клубі була зроблена в "космічному" стилі.
Народ приходив переодягнений в інопланетян, роботів, космнавтів, льотчиків, зірок та планети. Однак, траплялись й оригінали. Так, наприклад, був справжній шотландець в кільті. На видані при вході "коралі" можна було отримати в барі алкогольні напої. Але, оскільки, в нас за українською традицією було "своє", то коралі пішли на сок та пиво. О 24 год. всі вийшли на Ринок зустрічати Новий Рік під звуки пробок з-під шампанського та концерту, який проходив на площі. Незважаючи на заборону вживання алкогольних напоїв в Польщі в громаських місцях (до речі, досить ефективну), всі не ховаючись пили шампанське. Поліція, яка слідкувала за порядком та місцева "муніципальна дружина" не дуже перешкоджали цьому. Та чи могли б вони перешкодити навіть якби захотіли?
Забава тривала десь до 6 год. ранку. В клубі гості відривались на дискотеці, а на Ринку під музичні колективи, що виступали на концерті. Як прийнято у словян (хоч і членів ЄС ба, навіть шенгенської зони) не обійшлось без перебору алкогольних напоїв. Пяних було не менше ніж у Львові під час подібних святкувань. Деякі, навіть, не стояли на ногах і падали на підлогу в залі дискотеки.
Взагалі, свято вдалось. Хотів би подякувати краківським друзям, які організували це чудове міроприємство, прийняли у себе, нагодували та зігріли.

2 коментарі:

Білийлис сказав...

Мало фактажу! Думаю відірвалися ви здорово, але мовчите як партизани, хто скільки разів падав на дискотеці на підлогу.

Анонім сказав...

ги ги...