Щоденник молодого Анархотуриста

четвер, 29 січня 2009 р.

Мобільний літопис

До чого людину може довести безсоння! От, лежу я вчора, не спиться і думу гадаю... А так як вже все перегадав, почав згадувати свої мобільні телефони, які в мене були. Тут і виникла думка, написати "мобільний літопис раба Божого Offspring-а".
Так от, перший телефон - як перша дівчина, перше кохання, перший сек. Він не забувається. Вперше мобільний телефон я придбав в грудні 1999 року. Тоді це було круто! Дуже круто! Надзвичайно круто! Тим, хто був щасливим власником мобілки заздрили і тихенько ненавиділи (адже, жаба - за правом визнається українським звіром). Надихнув мене на придбання цього дива мій товариш, який довший час експериментував з радіо телефонами, а потім плюнув та купив собі мобілу. Для молодшого покоління, а також для тих, хто забув, нагадаю (скажу) радіо-телефони - це такі телефони, які складаються з двох частин (як мінімум): бази та трубки. Базу Ви ставите вдома, підключаєте до телефонної лінії, виводите зовнішню антену. Вона трохи схожа на телевізійну. Трубка ззовні схожа на цеглину з телескопічною антеною (як на старих радіоприймачах). Коли Вам звонять, Ви витягуєте антену та розмовляєте. Теоретично, радіус дії телефона мав бути 40-50 км. Але це тільки теоретично. Практично радіус був значно меншим. а якість звязку - паршива. Саме тому, мій знайомий кинув експерименти та купив собі мобілу. Більше того, він переконав мене зробити те саме.
Так от, моя перша мобіла - це Motorola M3688. На той час - це був крутий телефон, за який мені прийшлось віддати 140 дол. США. Памятаю, що телефон я придбав десь в якійсь фірмі, що знаходилась в майже гаражі в районі вокзалу у Львові. Для цього, мені довелось спеціально приїхати з Дрогобича, де я в цей час працював. Телефон був хороший, виконував своє основне призначення: звонив та приймав СМС-ки. Слід зазначити, що для спікування я обрав пакет KYISTAR BASE. Якщо хтось не памятає, які тоді були умови, нагадаю. Хвилина вихідного та вхідного (так, так, в ті часи вхідні звінки тарифікувалися. Не завжди була халява!) коштувала 50 американських центів в бізнес час (8.00-18.00 в будні дні). В не бізнес час (18.00-22.00), а також у вихідні дні 8.00-22.00 хвилина вхідного та вихідного дзвінка коштувала 25 центів, а у нічний час 22.00-8.00 хвилина коштувала 12 центів. СМС-ки були безкоштовними, але тариф BASE не давав змоги їх відправляти (можна було тільки приймати). Функція відправки СМС була включена чуть пізніше. Слід зазачити, що СМС-ки в цей час не були надто популярними. Мабуть.,в звязку з тим, що мобільним користувались одиниці. Крім пакету BASE існував ще пакет ACE. Там тарифікація була дещо іншою: хвилина вихідного дзвінка круглодобово коштувала 50 центів, а хвилина вхідного дзвінка - 25 центів. Тарифікація здійснювалась в гривнях за курсом національного банку. Стартовий пакет коштував 150 грн, а на рахунку було 60 грн. (10 грн на сім-карточці та карточка на 50 грн).
Моторолкою тішився я не довго. В мене благополучно її вкрали в серпні 2000 року під час поїздки на відпочинок в Крим (все вони, кляті москалі).
Десь пів року я, як лох, ходив без мобілки. В грудні 2000 року мене підписали на якусь акцію від UMC, де "безкоштовно" давали новий телефон ERICSON A1018s. Все, що потрібно було зробити, це підписати півтора річний контракт, заплатили 400 грн, які клали на рахунок та юзати телефон, не забуваючи вчасно сплачувати рахунки. Я вже не памятаю деталей контракту, але було весело. Десь через 2 місяці мій ERICSSON "відкинув копита" і я забив на конракт. Мені прийшло пару претензій, раз чи два позвонили та на тому закінчилось.
Відразу після "розірвання" контракту в односторонньому порядку, я придбав собі новий телефон: MOTOROLA V2288. Цим телефоном я був дуже задоволений: хороша якість звязку, хороша функціональність як на той час, стильний дизайн, змінні різнокольорові панельки, які входили в комплект та, саме основне, радіоприймач з дуже хорошою якістю звязку. Він неодноразово тішив мене своєю музикою в маршрутці по дорозі на та з роботи.
Після цього телефону я придбав Siemens C45. Вигравав цей телефон, порівняно з своїми попередниками, оригінальною жовтою підсвіткою, простотою меню, порівняно з Моторолкою, та невеликими, я б сказав навіть мініатюрними розмірами.
В грудні 2004 року я став щасливим власником Motorola V300. Перший телефон з кольоровим екраном, з GPRSом, MMS-ами, фотокамерою. Короче, повний фарш!!! Але, чесно кажучи, після дворічного юзання цього телефону я зрозумів одну річ: камерою я користувався перший місяць, мобільним інтернетом теж, ММСами може перші два місяці. Через деякий час, як тільки пройшла цікавість, всі ці функції стали абсолютно не потрібними. Саме тому наступним моїм телефоном стала NOKIA 1100i. Цей телефон відрізнявся простотою у використанні, мав всі необхідні функції, які я вважав за потрібні, а також батарею, яка тримала 1,5-2 тижні!!! Це, як на мене, дуже важливо. Важливіше, ніж GPRS та MMS.
Сьогодні я щасливий власник Nokia 6300. Про враження від користування цим телефоном я вже писав. Якщо одним реченням, мене влаштовує в ньому все, крім батареї, якої вистарчає на дуже не довго. Єдина причина, через яку я придбав цей телефон - це наявністюь Bluetooth, який мені необхідний як початкуючому автомобілісту.
Цікаво, яким буде наступний телефон?

7 коментарів:

jin сказав...

Судячи із телефонів та пакетів - автор розпочав користування доволі пізно :)

Офіційно перший дзвінок був здійснений Президентом України Лернідом Кравчуком із офісу UMC влітку далекого 1993 року, і після цього компанія подарукавала телефон Президенту, це був Motorolla Associate-2000. Коштував такий возимий (з можливістю переноски) апарат біля $2000 не враховуючи вартісті підключення (ще приблизно $1000).

Саме такий термінал і став першим телефоном, яким я користувався (службовий телефон батька), перший який я положив у кишеню своїх штанів (ну трохи не так, повісив на пояс) став "кишеньковий" термінал Nokia 440i.

Компанія "Kиївстар" зявилась лише у 1994 році, а послуги мобільного зв'язку почала надавати у 1997 році, послуга передоплачеого зв'язку ACE&BASE зявилась у 1999 і різко збільшила число абонентів, в основному завдяки безкоштовним SMS :) Для абонентів UMC (та їх передоплаченого сервісу SIM-SIM) SMS були платними, якщо я правильно пам'ятаю, то для контрактних абонентів Київстару також :)

оттака от історія, про яку через кілька років уже мало хто пам'ятатиме

Offspring сказав...

Круто. А ще цікаво, в яких роках це все відбувалося. Мене тішить одне: я був одним з перших користувачів пакету ACE & BASE.
А безкоштовні СМС я памятаю дуже добре. От тільки, не думаю, що вони були дуже популярні, оскільки було не багато користувачів мобільного звязку. В мене в цей час було 2-3 знайомих з мобілками.

noddeat сказав...

хороший пост, я теж такий хотів написати.

у «ті часи» дзвінки були дорогими, але зате перші 4 секунди були безкоштовні. цього вистачало, щоб, наприклад, сказати «ти де«, потім абонент передзвонював і казав «я на петрівці, зара буду» і т.п. а потім жлоби-оператори ввели плату за з’єднання. але зате плату за вхідні скасували.

Їдуяналижах сказав...

Згадати всі свої телефони... цікава вправа. А ще цікаво спробувати згадати всіх жінок які викликали здоровий інтерес (і нездоровий теж) Психіатри кажуть що реально попускає...

Offspring сказав...

Хм... Згадати жінок... Мені б таке в голову не прийшло. А що, психіатри дійсно вважають, що попускає? Перевіряли на власному досвіді?

ЖАН сказав...

Зараз я не уявляю своє життя без мобзвязку. Без телефону як без рук=))). Ера мобільності розпочалася з ери мобільного звязку.

The Lex сказав...

У всіх знайомих приблизно подібна історія - я як біла ворона: Нока 6210 у 2001-му та Нока 6021 щось ото років зо 2-3 тому - наразі справні обидва і обидвами користуюся. А от щоб згадати перший секс довелося добряче напружитися! :) Невже це така значуща подія? ;)