Щоденник молодого Анархотуриста

середа, 14 січня 2009 р.

Sealand

Виявляється, в світі існує багато цікавого, про яке ми знаємо зовсім мало або взагалі нічого. До такої категорії відносить й тема про найменшу в світі країну Sealand або Морська Земля людською мовою.
Так от, Sealand зявилась в 1966 році роках на базі морської платформи, що знаходиться недалеко від Великобританії в нейтральних водах. Історія цієї держави починається з того, що відставний майор британської армії шукав місце для своєї радіостанції. Але, як істинний хіппі, ліцензію він не хотів купувати (правильно, а нашо тратити час та гроші на якісь там папірчики). В звязку з цим, він вирішив відкрити радіостанції в такому місці, де б не поширювалась юрисдикція жодної держави. І таке місце він знайшов. Це виявилась закинута морська база часів ІІ-ої світової війни яка знаходилась на відстані 7 морських миль від Великобритації в Північному морі (слід зазначити, що територіальні води держави за міжнародним правом того часу визначались на відстанні 3 морських миль).
Наш майор самовільно зайняв цю базу, яка до цього часу вже була знята з обліку військово-морських сил Великобританії. Після консультацій з юристами для того, щоб визначити свій статус за цією базою та створити дуже цікавий прецедент, Рой Бейтс (так звали цього майора) оголосив про створення нової держави Sealand, а себе призначив принцем, свою дружину - принцесою.
Через рік, взнавши про нового сусіда, офіційний Лондон відправив командосів "евакуювати" підданих Її Величності. Однак, коли корабель з військовими підійшов до бази, Рой Бейтс відкрив по них попереджувальний вогонь. Військові не стали ввязуватися в бій і відступили.
Офіційний Лондон подав на Роя Бейтса в суд, однак той відмовився розглядати справу, оскільки весь інцидент трапився поза територіальними водами Великобританії, тобто за кордоном.
Через кілька років була створена Конституція Морської Держави, її гімн, прапор, гроші (сілендські долари). Зявились паспорти. За підрахунками, сьогодні існує близько 300 паспортів Sealand, якими володіють особи зі всього світу. Слід зазначити, що Sealand не визнаний жодною державою, але початки для цього вже закладені. Наприклад, хоча б рішення суду, який відмовився розглядати справу проти Бейтса.
1.10.1987 року Великобританія оголосила про розширення територіальних вод з 3 до 12 морських миль (нагадаємо, що Sealand знаходиться на відстані 7 морських миль від Великобританії). У відповідь Sealand теж оголосив про розширення територіальних воді до 12 морських миль. За міжнародним правом, якщо територіальні води двох держав пересікаються, вони діляться рівно по половині. Уряд Її Величності ніяк на це не відреагував.
От така історія. Хотів би відвідати цю державу та попробувати стати її громадянином (цікаво, а скільки коштує сілендський паспорт?)

7 коментарів:

noddeat сказав...

паспорти там було скасовано власне через їх фальшування. стати громадянином, айґесс, не можна ніяк. ще ніби той принц хотів продати свою країну за пару мільйонів.

допису бракує фотки цієї мікродержави: http://en.wikipedia.org/wiki/File:Sealand_fortress.jpg

Offspring сказав...

От би знайти безлюдний та нічийний острів і колонізувати його!!! Хоча, у час космічних супутників та ДжіПіЕсу безлюдних нічийних островів, мабуть, не залишилося.

noddeat сказав...

Блін, я теж колись про це мріяв! Назвати цей острів «Республіка Інша Україна» та побудувати там цивілізовану країну...

Анонім сказав...

От не розумію: спершу саркастично ганьбити керівника країни, спосіб створення ним цієї держави, методи правління (хотів продати), а потім самому мріяти, от і я хотів би... А спробуй! Чи хоч один би з вас зміг наважитись на подібне?! Вивчи юридичні нюанси, знайди де і як їх можна затосувати і створи свою країну. Проти всіх і всупереч усім. Не знаючи достеменно, що буде далі?.. Відстоювати її незалежність і суверенність.

Offspring сказав...

Не розумію, звідки Ви, шановний, взяли, що хтось ганьбив керівника цієї країни. Я й гадки такої не мав. Те, що він хотів (і ще хоче) продати свою держави - це факт. Продажею займається якась іспанська агенція нерухомості. І це зовсім нікого не ганьбить. Навпаки.

tivasyk сказав...

>у час космічних супутників та ДжіПіЕсу безлюдних нічийних островів, мабуть, не залишилося.

природніх -- так, але ж і сіланд не на природній суші утворено? треба насипати острів, чи що... =)

Offspring сказав...

Ага. Як в Арабських Еміратах роблять.