Щоденник молодого Анархотуриста


понеділок, 30 листопада 2009 р.

Добра Феє, приходь...

Передивися на You Tube політичну рекламу, якою Вам, тим кому не пощастило вирватися "с цепкіх абятій Родіни", травлять мозги перед виборами. І подумалось: Як добре, що мене немає в нашій Любій Неньці Україні і що я позбавлений можливості кожен день та кожну годину слухати та дивитися усю цю політичну хуйню.
А ще було б краще, якби прилетіла Добра Фея і одним помахом своєї чарівно палички замінила мій бордовий паспорт з тризубом на синій паспорт з одноголовим орлом.
Добра Феє, приходь.

середа, 25 листопада 2009 р.

До речі, про їжу...

Їжа в США недорога. Хоча залежно з чим порівнбвати. Якщо порівнювати з Україною, то звичайно дорожча. Якщо порівнювати з Справжньою Європою (не включаєм сюди поляків, чехів, словаків і інших "нових" європейців) то мені видається дешевша.
Я вже писав про фаст фуд в США. Цей пост про те ж тільки з другого боку. Так от. Фаст фуд буває різним. В нашому понятті це, в основному, Мак Дональдс. І не дивно. В нас бо більше нічого з їх немає. Тут, наприклад, існує китайський фаст фуд. Вибір в принципі великий, але я їх назви ніфіга не знаю тому їв лише "хаф чікен енд фрайд райс". Пів курки з піджареним рисом по нашому. Ціна цього чуда кулінарного мистецтва - 5 баксів. До цього за 1 долар можна взяти кока колу. Чесно кажучи, їжа не зовсім здорова і не зовсім смачна. Але набити пузо можна. Курка жариться в олії по типу того як жариться картопля фрі в Мак Дональсі. Рис на сковородці. Китайці дають ще багато різних соусів які можна вибирати.
Крім того, тут існує багато різних фаст фудів по типу Мак Дональдс. Найвідоміші з них Бургер Кінг, Вендіз, KFC. На Манхетені я натрапив на забігайлівку під назвою Five Guys. Тоже по типу Макдональдс, але набагато набагато смачніше. Прайс різонабл: 4-7 дол. за "меню" (meal по їхньому). КРім того, на халяву горішки та пойло можна поповнювати скільки хочеш. Як, до речі, і в Кей Еф Сі.
Ну, і мій любимий фаст фуд - SUBWAY. Переваги такі: самий здоровий з усіх фаст фудів: жодного жареного блюда. По суті, це великі бутерброди з овочами. Хліб якісний, є декілька видів серед яких можна вибирати. Meal з пойлом і печеням коштує 8 баксів. Дешево і сердито.
Мрія любого українця - БУФЕТ. Наскільки це слово спаскуджено в нашій державі! Що в розумінні українця буфет: дешева забігайлівка де можна випити ячмінну каву, зїсти протухший бутерброд і де на розлив наливають 50 гр дешевого пойла. Що таке буфет в розумінні американця: місце, де заплативши 15-18 баксів можна зайти і зїсти та випити все, що ти бачиш перед очима в необмеженій кількості і за необмежений час!!! Уявляєте??? Такий собі unlimited meal.
Єдина що там немає так це алкоголю. Хоча, в деяких буфетах пляшку дозволяють приносити з собою. Я таке бачив тільки раз та й то на Брайтон Біч і догадайтесь з 3 раз якою мовою розмовляли ці люди, що принесли з собою пляшку і розпивали її в Буфеті? Вони там якесь День Народження святкували.
О, не був би я українцем, якби не любив халяву. В Brooklyn Law School часто організуються і проводяться різні зустрічі, дискусії, обговорення. Як правило, такі зустрічі тривають з 13 до 14 год. Під час обідньої перерви. І, як правило, на таких зустрічах завжди дають халявний ланч. Тому я дуже люблю хожити на такі дискусії. Не заради ланчу, звичайно, а заради ІСТИНИ, яка народжується в тривалих і глибоких дискусіях!!!

понеділок, 23 листопада 2009 р.

Graffiti & Naked Cowboy

Блукаючи вулицями Квінса (це такий район в Нью Йорку) випадково натрапив на невеличку вуличку, яка вся була розмальована граффіті. Як на мене, дуже навіть не погано вийшло. Більше на фотографіях
Більше фото граффіті тут

А ще на Манхетені (це теж такий район в Нью Йорку), а саме на Таймс Сквеа можна побачити голого (ну майже) мужика, який систематично грає там на гітарі. Відгукується мужик на слова Naked Cowboy (голий ковбой людською мовою). За 1 долар можна з ним сфотографуватися. Кобіти стають в чергу щоб зробити з ним знимку. Більше того, пищать від радості коли його обнімають. Поки я стояв біля 5 хвилин і робив фотки мужик заробив мінімум баксів 20-30. То капєц. Мені не зрозуміти. що за радість фотографуватися з голим мужиком, в якого на трусах написано Naked Cowboy.

понеділок, 16 листопада 2009 р.

Columbia University

Кемпус Колімбійського Університету - одного з найкращих учбових закладів світу - дивитися тут

пʼятниця, 13 листопада 2009 р.

Miranda Warning

Всі мабуть бачили американські фільми про поліцейських. І всі знають, принаймі з фільмів, що поліцейський, який затримує злочинця, незалежно від того, що він вчинив: чи масове вбивство, чи перейшов вулицю на червоне світло, зобовязаний прочитати затриманому "права": Ви маєте право ... Все що Ви скажете може бути використано ... і т.д.
Guess what: вони дійсно зачитують ці права в реальному житті. Ні, ні, мене не арештовували, як дехто міг би понадіятися. Просто робота в мене така.
Ця процедура (по зачитуванню прав) називається тут Miranda Warning, що людською мовою можна було б перекласти як "попередження Міранди", а самі права, які зачитуюються, називаються Miranda Rights. Чи хтось задумувався колись звідки взялась ця процедура і чому вона так називається?
Отже, історія була така...
В 1941 році в м. Меса, штат Арізона в сімї "справжнього" американця народився такий собі Ернесто Артуро Міранда (Ernesto Arturo Miranda). Його нікчемне життя так би й залишелось ніким не поміченим, якби не сама його нікчемність (sounds weird, doesn't it?). Так от, в березні 1963 року той самий Ернесто Міранда був арештований поліцією Арізони за вчинення розбійного нападу. Після арешту Ернесто зізнався у вчиненні злочину, щиро покаявся і під впливом хвилі почуттів зізнався ще у згвалтуванні 18 річної дівчини двома днями раніше, про яке поліція "і гадки не мала" (подобаються мені американські поліцейськи часів 60-х років. Подібні до нашої сьогоднішньої міліції. Затримують людину по підозрінню в одному злочині, а вона ще в десяти зізнається. МОЛОДЦІ!!!). Прокурор предявив обвинувачення Міранді у вчиненні обох злочинів і як доказ представив зізнання особи у вчиненні злочину та впізнання потерпілої від згвалтування в судовому засіданні. Міранда отримав 20 і 30 років за розбій та згвалтування з викраденням.
На тому можна було б поставити велику та жирну крапку, якби не адвокат Міранди, який, до речі, працював за призначенням. Він оскаржив рішення суду на тій підставі, що зізнання не можна було використовувати як доказ, а відповідно і впізнання бо воно є насліком незаконного зізнання, оскільки Міранді не були розясненні його конституційні права, зокрема, право не давати покази.
Верховний Суд Арізони мав в носі доводи адвоката і відмовив в задоволенні клопотання на тій підставі, що Міранда не уповноважував адвоката на оскарження вироку (очевидно, Міранда мав так само в носі доводи адвоката). Однак, адвокат попався впертим (дивно, йому ж за це не платили) і оскаржив рішення суду в сам Верховний Суд США. Розгянувши справу, Верховний Суду США в особі доповідача-судді Еарл Ворена сказав приблизно таке: Жодне зізнання не може вважатися зробленим на підставі закону і не може бути використано в суді як доказ, якщо воно зроблено з порушенням пятої та шостої поправки до Конституції США. Зі змісту цих поправок слідує, що особа, яка є затриманою, повинна бути поінформованою про те, що що вона має право не давати покази і все що вона скаже може бути використано проти неї. Крім того, особа яка є затриманою має право на адвоката, а якщо вона не може найняти адвоката, він буде призначений їй. Якщо затримана особа заявляє, що вона відмовляється від дачі показів, допит повинен припинитися. Якщо затримана особа заявляє, що вона хоче давати покази з участю адвоката, допит повинен припинитися до явки адвоката.
Тобто , по суті, Верховний Суд США повністю оправдав Міранду. А так як США - зона дії прецедентного права, йце рішення одразу ж після набрання чинності стало законом. З цього часу усі поліцейські, ФБР, інші енфорсменти, які мають право здійснювати затримання по підозрінню у вчиненні злочинів, зобовязані розяснювати затриманому права. Якщо з тих чи інших причин цього не було зроблено, будь-які зізнання затриманого є незаконними і не можуть бути використані в суді як докази.
Міранда був звільнений з місць позбавлення волі в 1972 році і повернувся в своє родинне містечко. Він заробляв на життя тим, що дава туристам та поліцейським автографи на карточках з "правами Міранди" (такими як на верхній фотографії).
Любителів справедливості, яких може обурити факт як це Суд міг просто так випустити на волю винну людину та ще й гвалтівника можу заспокоїти. Як я вже казав, життя Міранди було нікчемним і закінчилось воно теж не менш нікчемно. 31 січня 1976 року його зарізали під час якоїсь бійки в місцевому барі.
От така от історія, малята...

Chicago

Чікаго цікаве місто. Чисте, гарне і цікаве. Відчувається якісна і кількісна різниця з Нью Йорком. В порівнянні з Нью Йорком - Чікаго село, але елітне село, село красиве і таке, кіди хочеться приїхати ще раз. Чікаго не краще за Нью Йорк та не гірше за нього: воно просто інакше.
Чим же воно інакше? Ну, зокрема тим, що в Чікаго є 2 види метро: "El Train" від слова Elevated, яке виглядає ось так
та класичний Subway
На відміну від Нью Йорку, де метро може їхати то під землею, то наверху, в Чікагу одна й та ж лінія може їхати або під землею, або наверху
Також, там є НДІ, в якому вперше в 1942 році отримана контрольована ядерна реакція (або щось таке), який виглядає ось так
Тут також є будинок, в якому жив Обама до того як став президентом США. Будинок побачити важко, тому що вулиця, де він знаходиться, закрита і охороняється
а з іншої вулиці фото можна зробити лише з вікна екскурсійного автобуса, якому заборонено в цьому місці зупинятися. The best what he can do - це їхати з швидкістю 5 км\год поки Ви з вікна робите фотки того самого будинку. Виглядає цей будинок ось так (там за кущами)
Ще в Чікаго є надзвичайно цікава скульптура, яка стоїть в Мілленум Парк і в народі називається "фасолинка"
Найвищий в США будинок
А також багато гламурних автомобілів
Також там багато гарних будиночків
Невелике озерце Мічіган
Та "вічно зелена" річка, яка колись впадала в це озеро, але оскільки в 19 столітті вона несла багато нечистот туди, уми того часу додумались змінити її течію і вона зараз тече навпаки: з озера в зворотньому напрямку
Крім того, тут є українська католицька церква
З російським орлом на люстрі
Як пояснили знаючі люди, церква була збудована під час 1-ої Світової війни як російська православна, а потім передана українській громаді
Трошки відео з Чікаго

Більше фоток з Чікаго тут

середа, 11 листопада 2009 р.

Мені сподобалось


Вчора ходили на дискотеку. Гиги. Дурні американці. 25 доларів вхід і водка 2 години безкоштовно. Явно не для наших розраховано. Скільки людина za wschodniej granicy може випити водки за 2 години? Більше і не треба. Мені сподобалось.

субота, 7 листопада 2009 р.

Al Capone & Barack Obama

Аль Капоне та Барак Обама. Що між ними спільного? Хто вгадає тому цукерка. Відповіді надсиайте в коментарі!!!

вівторок, 3 листопада 2009 р.

Again about Marathon

Під впливом побаченого в неділю я настільки проникся ідеєю марафону, що вирішив ще про нього трохи написати. Офіційний сайт цього дійства знаходиться тут. Щоб хоч більш менш уявити його масштаби пропоную переглянути це відео

До речі, якщо Ви хочете записатися це можна зробити на сайті. З 2 листопада відкритий запис на наступний марафон, який відбудеться 7 листопада 2010 року. Запис існує у вигляді лотереї (треба пройти відбір та виграти лотерею). Люблять же американці різного роду лотереї. Згадаймо, хоча б Грін Кард. Певна категорія осіб може записувати поза конкурсним відбором без лотереї. Короче, всі умови тут.
А щоб побачити як почувають себе учасники після марафону можна подивитися це відео

Я зареєструвався на марафон на наступний рік. Результати відбору будуть в березні. Реєстрація коштувала 11 доларів, якщо я пройду відбір це буде мене коштувати ще 265 доларів, щоб взяти участь. З березня, якщо пройду відбір, буду мати час підготуватися. 42 кілометри це не жарти.

понеділок, 2 листопада 2009 р.

Weekend

Багато цікавого діялось в Нью Йорку цього вікенда.
1. В суботу був Хеловін. Ну, цим нікого не здивуєш, тому що він був всюди, але, мабуть, ніде не вміють перетворювати будь-яку подію на величезне видовище так як це роблять тут, в Нью Йорку. Вулицями міста пройшов велииичесзний парад різних Зомбі, Вампірів, Скубіду, Статуй Свободи з проколотим серцем тощо. Нажаль фоток не буде. Фотки можна знайти тут. Я не зробив з обєктивних причин. Народ бавився до глубокої ночі. Американці вміють бавитися, треба сказати. Фоток не буде, але буде відео про те, як бавляться американці пів на першу ночі на станції метро.
Тут мало бути відео, але відео не буде бо дурне відео не добавляється чомусь.
2. В неділю в великому яблуку відбувся найбільший в світі Марафон. Чому найбільший в світі? Тому що в ньому щороку бере участь найбільша кількість людей. Мараффон стандартний і складає 42 з хвостиком кілометри. Траса пролягає через усі 5 районів Нью Йорку: Стейтен Айленд, Бруклін, Квінс, Манхетен та Бронкс. Починається марафон на Стейтен Айленді. а закінчується в Централ Парку. Мапу траси марафону можна знайти тут. В марафоні взяло участь 42 тисячі осіб, з них 14 тисяч жінок. Кожну милю, після третьої, розташовані спеціальні столи з мінеральною водою. На всій трасі надавалась медична допомога. Протягом всєї траси вживу виступали музиканти, глядачів було безліч, багато з плакатами. Дехто прийшов підтримати своїх рідних чи знайомих, а дехто взагалі просто підстримати учасників. І справа не в тому, щоб виграти цей марафон та прибігти першим. Справа навіть не в тому щоб добігти до фінішу. Справа в тому, щоб взяти участь і викластись на повну, зробити все, що від тебе залежить. Видевище було незабутнє. Тут декілька фоток та відео.