Щоденник молодого Анархотуриста

вівторок, 3 листопада 2009 р.

Again about Marathon

Під впливом побаченого в неділю я настільки проникся ідеєю марафону, що вирішив ще про нього трохи написати. Офіційний сайт цього дійства знаходиться тут. Щоб хоч більш менш уявити його масштаби пропоную переглянути це відео

До речі, якщо Ви хочете записатися це можна зробити на сайті. З 2 листопада відкритий запис на наступний марафон, який відбудеться 7 листопада 2010 року. Запис існує у вигляді лотереї (треба пройти відбір та виграти лотерею). Люблять же американці різного роду лотереї. Згадаймо, хоча б Грін Кард. Певна категорія осіб може записувати поза конкурсним відбором без лотереї. Короче, всі умови тут.
А щоб побачити як почувають себе учасники після марафону можна подивитися це відео

Я зареєструвався на марафон на наступний рік. Результати відбору будуть в березні. Реєстрація коштувала 11 доларів, якщо я пройду відбір це буде мене коштувати ще 265 доларів, щоб взяти участь. З березня, якщо пройду відбір, буду мати час підготуватися. 42 кілометри це не жарти.

6 коментарів:

tivasyk сказав...

зазвичай не дивлюся любительського видива на подібні теми, а тут сподівався побачити щось таке... практично випадково клацнув другий ролик --- суперово! змусило посміхнутися, подарувало чудовий настрій на початку дня =) дякую.

Whitefox сказав...

Навіщо стільки грошей платити?
Бігав у Львові в стрийському парку (верхня тераса) марафон в 2006 році абсолютно безкоштовно, ще й задурно чай давали на дистанції, з цукром.
Враження наступні - марафон - це важко. Перших 10 км чуєшся героєм. До двацятки доходиш вже втомленим і починаєш хляпати ногами (а техніка бігу дуже важлива, щоб не спалити суглоби, особливо коли бігун важить більше 70 кг) Але справжній марафон починається після 30-того кілометра. Там вже лізеш на зубах і тільки інші учасники і підтримака вболівальників не дають зійти з дистанції. Я сильно натер ногу тоді в кросовку (взуття треба брати максимально легке і на тонкій підошві, найліпше кеди ІМХО) Наступного дня практично вчився по новому ходити. На сьогоднішній день так і не відважився повторити цей подвиг :)

Offspring сказав...

Скільки ти готувався до марафону?

Whitefox сказав...

До марафону цілеспрямовано я готувався приблизно пів року, до того десь пройшло два роки, як я покинув курити і бухати і почав цікавитися фізкультурою, туризмом і спортивним сексом (шютка).
Починалося все з омерикацького тесту Купера (пошукай в неті) - це такий забіг на півтори милі і якщо ти в хорошій формі, то маєш вкластися в норму для свого віку і статі. Ми з друзями змагалися щонеділі і я ловив кайф, коли вдрючував молодших за себе. Я пробігаю півтори милі швидше як за 12 хвилин (норма для хлопців в 35 років здається 15)
За пів року до марафону почав більш менш регулярно бігати по 3-5 км на день. Прочитав книжку про техніку бігу знаменитого марафонця (неможу шось зараз знайти) і відпрацьовував на тренуваннях техніку бігу, дихалку і тактику проходження дистанції (тіпа про друге дихання і економію сил і харчування під час руху) Доречі, теорія була дуже корисною для практики. Пробігав інколи в неділю по 10 км. (Взимку по морозі також, але трошки з меншим навантаженням на дихалку)
При всьому цьому на марафон я вийшов не підготовленим, бо не вклався в контрольший час 4 години 30 хвилин для аматорів, після якого реєструвався тільки факт проходження дистанції. Образливо було, коли на 15 км. мене почали обганяти ветерани - дяді і тьті яким за 50 :) А дівчата з інфізу мене вставили ще на першому десятку. Про хлопців мовчу...
Та все ж я то зробив і поставив собі галочку в блокноті життєвих досягнень. Можливо я то зроблю знову і пробіжу швидше за 4 години. Бо чую що здоровий спосіб життя робить своє діло і я кріпчаю :)

Offspring сказав...

Вау. З березня починаю готуватися. Практично. А до того почитаю книжечки. Щось я загорівся цією ідеєю.

Whitefox сказав...

Так, затіяли ми тут переписку з питань підготовки марафону, і це добре!
Про тест Купера. Я зауважив, що пошук переважно видає Cooper test на 12 хв. Але він не зручний. Я бавився тетсом 1.5 mile run. (тут є табличка http://www.boss-inc.com/09fitness.html один з варіантів, бувають і інші) Щотижневе проходження цього тесту дуже мотивує на поліпшення форми.
Стосовно підготовки, то я би радив і практику і теорію починати вже і бігати хоча би раз в тиждень по 3-5 км, щоб практично наробляти техніку бігу, а вона буде цілий час змінюватися. Взагалі крупним і мязистим хлопцям важче біжиться ніж кащєям :)
Ще одна річ - серце. Серце то такий мяз, який дуже повільно тренується. Якщо біцепс можна нагнати гантелями за кілька тижнів, то серце потребує місяців і років для розвитку. Зворотній процес такий же, тобто після десяти років фізкультурного життя можна рік нічого не робити а серце буде зберігати свої параметри. От над серцем і дихалкою раджу починати роботу вже. Велосипед в цій справі - ідеальний помічник, при цьому навантаження на суглоби мінімальне. Для цього бажано в дуже активному темпі (пульс має бути між 130 і 150) катати дві-три години, а ліпше п*ять. Я купив собі для цих цілей пульсомір і ним користуюся (в основному на вело-змаганнях, щоб в азарті не перекрутити серце і не посадити мотор) Можна то саме робити у фітнес залі, але там нудно дві години вмахувати на орбітреку.
І ще собі дозволю одну пораду, рах я вже тут почав. If I were you, знаючи трасу забігу, я б регулярно проїзджав її на роверку, поки та дорога не почне снитися. Під час забігу оціниш такий хід.
І на останок. У Львові традиційно щорічний марафон проводять весною в кінці квітня (гарний час, бо ще не жарко але вже тепло, можна бігати в трусах :) Марафон бігається колами по верхній терасі Стрийського парку. Дистанція кола десь 2 км. Всього марафонська дистанція, таким чином, складає 21 одне коло з кусочком. Бігати по колу нудно, але за тебе кола рахують і все підказують, що допомагає. Проводить забіг Інститут фізкультури і міське управління молоді і спорту. На старт виходять трохи більше 50 осіб (позорно мало) з них коло 20 людей - це ветерани, 20 - студенти-фізкультурники і решта людей любителі, такі як я. Мало, але зате ніхто не штовхається так як в НюЙо :)