До речі, якщо Ви хочете записатися це можна зробити на сайті. З 2 листопада відкритий запис на наступний марафон, який відбудеться 7 листопада 2010 року. Запис існує у вигляді лотереї (треба пройти відбір та виграти лотерею). Люблять же американці різного роду лотереї. Згадаймо, хоча б Грін Кард. Певна категорія осіб може записувати поза конкурсним відбором без лотереї. Короче, всі умови тут.
А щоб побачити як почувають себе учасники після марафону можна подивитися це відео
А щоб побачити як почувають себе учасники після марафону можна подивитися це відео
Я зареєструвався на марафон на наступний рік. Результати відбору будуть в березні. Реєстрація коштувала 11 доларів, якщо я пройду відбір це буде мене коштувати ще 265 доларів, щоб взяти участь. З березня, якщо пройду відбір, буду мати час підготуватися. 42 кілометри це не жарти.
6 коментарів:
зазвичай не дивлюся любительського видива на подібні теми, а тут сподівався побачити щось таке... практично випадково клацнув другий ролик --- суперово! змусило посміхнутися, подарувало чудовий настрій на початку дня =) дякую.
Навіщо стільки грошей платити?
Бігав у Львові в стрийському парку (верхня тераса) марафон в 2006 році абсолютно безкоштовно, ще й задурно чай давали на дистанції, з цукром.
Враження наступні - марафон - це важко. Перших 10 км чуєшся героєм. До двацятки доходиш вже втомленим і починаєш хляпати ногами (а техніка бігу дуже важлива, щоб не спалити суглоби, особливо коли бігун важить більше 70 кг) Але справжній марафон починається після 30-того кілометра. Там вже лізеш на зубах і тільки інші учасники і підтримака вболівальників не дають зійти з дистанції. Я сильно натер ногу тоді в кросовку (взуття треба брати максимально легке і на тонкій підошві, найліпше кеди ІМХО) Наступного дня практично вчився по новому ходити. На сьогоднішній день так і не відважився повторити цей подвиг :)
Скільки ти готувався до марафону?
До марафону цілеспрямовано я готувався приблизно пів року, до того десь пройшло два роки, як я покинув курити і бухати і почав цікавитися фізкультурою, туризмом і спортивним сексом (шютка).
Починалося все з омерикацького тесту Купера (пошукай в неті) - це такий забіг на півтори милі і якщо ти в хорошій формі, то маєш вкластися в норму для свого віку і статі. Ми з друзями змагалися щонеділі і я ловив кайф, коли вдрючував молодших за себе. Я пробігаю півтори милі швидше як за 12 хвилин (норма для хлопців в 35 років здається 15)
За пів року до марафону почав більш менш регулярно бігати по 3-5 км на день. Прочитав книжку про техніку бігу знаменитого марафонця (неможу шось зараз знайти) і відпрацьовував на тренуваннях техніку бігу, дихалку і тактику проходження дистанції (тіпа про друге дихання і економію сил і харчування під час руху) Доречі, теорія була дуже корисною для практики. Пробігав інколи в неділю по 10 км. (Взимку по морозі також, але трошки з меншим навантаженням на дихалку)
При всьому цьому на марафон я вийшов не підготовленим, бо не вклався в контрольший час 4 години 30 хвилин для аматорів, після якого реєструвався тільки факт проходження дистанції. Образливо було, коли на 15 км. мене почали обганяти ветерани - дяді і тьті яким за 50 :) А дівчата з інфізу мене вставили ще на першому десятку. Про хлопців мовчу...
Та все ж я то зробив і поставив собі галочку в блокноті життєвих досягнень. Можливо я то зроблю знову і пробіжу швидше за 4 години. Бо чую що здоровий спосіб життя робить своє діло і я кріпчаю :)
Вау. З березня починаю готуватися. Практично. А до того почитаю книжечки. Щось я загорівся цією ідеєю.
Так, затіяли ми тут переписку з питань підготовки марафону, і це добре!
Про тест Купера. Я зауважив, що пошук переважно видає Cooper test на 12 хв. Але він не зручний. Я бавився тетсом 1.5 mile run. (тут є табличка http://www.boss-inc.com/09fitness.html один з варіантів, бувають і інші) Щотижневе проходження цього тесту дуже мотивує на поліпшення форми.
Стосовно підготовки, то я би радив і практику і теорію починати вже і бігати хоча би раз в тиждень по 3-5 км, щоб практично наробляти техніку бігу, а вона буде цілий час змінюватися. Взагалі крупним і мязистим хлопцям важче біжиться ніж кащєям :)
Ще одна річ - серце. Серце то такий мяз, який дуже повільно тренується. Якщо біцепс можна нагнати гантелями за кілька тижнів, то серце потребує місяців і років для розвитку. Зворотній процес такий же, тобто після десяти років фізкультурного життя можна рік нічого не робити а серце буде зберігати свої параметри. От над серцем і дихалкою раджу починати роботу вже. Велосипед в цій справі - ідеальний помічник, при цьому навантаження на суглоби мінімальне. Для цього бажано в дуже активному темпі (пульс має бути між 130 і 150) катати дві-три години, а ліпше п*ять. Я купив собі для цих цілей пульсомір і ним користуюся (в основному на вело-змаганнях, щоб в азарті не перекрутити серце і не посадити мотор) Можна то саме робити у фітнес залі, але там нудно дві години вмахувати на орбітреку.
І ще собі дозволю одну пораду, рах я вже тут почав. If I were you, знаючи трасу забігу, я б регулярно проїзджав її на роверку, поки та дорога не почне снитися. Під час забігу оціниш такий хід.
І на останок. У Львові традиційно щорічний марафон проводять весною в кінці квітня (гарний час, бо ще не жарко але вже тепло, можна бігати в трусах :) Марафон бігається колами по верхній терасі Стрийського парку. Дистанція кола десь 2 км. Всього марафонська дистанція, таким чином, складає 21 одне коло з кусочком. Бігати по колу нудно, але за тебе кола рахують і все підказують, що допомагає. Проводить забіг Інститут фізкультури і міське управління молоді і спорту. На старт виходять трохи більше 50 осіб (позорно мало) з них коло 20 людей - це ветерани, 20 - студенти-фізкультурники і решта людей любителі, такі як я. Мало, але зате ніхто не штовхається так як в НюЙо :)
Дописати коментар