Щоденник молодого Анархотуриста

середа, 9 грудня 2009 р.

...give peace a chance...

8 грудня 1980 року. Нью Йорк. Dakota Building що на West 72nd Street в Манхетені. 10.50 вечора за місцевим часом. Біля воріт будинку стоїть одинока постать чоловіка. Звати його Марк Чапмен. Тільки йому відомо, що за декілька хвилин він змінить світ.
До воріт будинку підїхав білий лімузин. З нього вийшли двоє: жінка та чоловік. Коли вони пройшли повз Марка той витягнув з кишені свого пальто револьвер 38 калібру і спитав: "Містер Ленон?" Не чекаючи відповіді Марк Чепмен вистрілив 5 разів. 4 з 5 куль влучили в Джона Ленона заподіявши йому вогнепальні поранення не сумісні з життям. Джон Ленон зробив декілька кроків сказав "I'm shot" і впав на землю. Жінка, яку звали Йоко Оно, схилась на Леноном і почала кричати. На звуки пострілів з бідинку вибіг швейцар, який забрав в Чапмена револьвер і крикнув йому "Do you know what you have done?" "Yes. I've just killed John Lennon", - відповів Чапмен. Після цього Чапмен сів на тротуар і спокійно чекав на прибуття поліції. В суді він визнав себе винним незважаючи на протести адвоката і отримав довічне увязнення, де знаходиться й по сьогоднійшній день. З 2001 року Чапмен отримав право на умовне-дострокове звільнення, про що кожних два роки подає клопотання. Однак, усі клопотання про таке звільнення відхилені.
8 грудня 1980 року мені було 4,5 роки. Я поняття не мав хто такий Джон Ленон, Beatles, Марк Чапмен. Однак, тим не менше, творчість Бітлз і, зокрема, Джона Ленона, справила на мене великий вплив при формуванні музичних смаків та світогляду. Саме тому рівно 29 років після описаних подій я відвідав місце де жив та був вбитий Джон Ленон.
Бідинок, в якому проживала рок-зірка, виглядає приблизно ось так
Слід зазначити, що в цьому будинку в основному відбувається дія фільму Романа Поланського "Дитини Розмарі" (Rosemary's Baby), який був знятий в 1968 році. Хто бачив цей фільм, то він починається з зйомки воріт, саме цих воріт, де через 12 років був вбивтий Джон Ленон. При вході в будинок завжди, навіть вдень, горять газові ліхтарі. Як і 29 років тому, в дворі будинку стоїть різдвяна ялинка, яку можна побачити крізь ворота
До речі, це самі ці ворота, при вході в які був вбитий Джон Ленон
Навпроти будинку знаходиться Централ Парк, де відведена ділянка, присвячена Джону Ленону: Strawberry Fields.
На цій ділянці викладена мозаїка з єдиними словом "Imagine". Памятаєте? ...Imagine all the people living life in peace...
Кожного року 8 грудня ось уже протягом 28 років тут збираються шанувальники творчості Бітлз і без будь-якої організації грають та співають Бітлівські пісні.Більше фото з цієї події тут

До речі, про вбивство Ленона знятий художній фільм "Chapter 27", який можна подивитися на Ютьюбі. Правда, на Ютьюб він помістився в 9 частинах, але то не біда.

2 коментарі:

W сказав...

Ніфіга він не змінив цей світ... Якби Джона Ленона не було ващє, то світ був би нічим не іншим, субкультура породила б когось схожого і був би той самий масовий психоз довкола якогось музичного сурогату, бо піпл дозрів до цього саме в цей час.

o. k. сказав...

дуже кльовий пост. клас Микола!
дайош іщо інтереснях!!!