Щоденник молодого Анархотуриста

пʼятниця, 4 грудня 2009 р.

In the Crown of Lady Liberty & Ellis Island

Ще десь по приїзду в Нью Йорк одним з перших пунтків в моєму "To Do" списку було відвідування Еліс Айленду та Статуї Свободи. Але я хотів не просто відвідати ці два пункти, а піднятися в саму корону Статуї Свободи.
15 баксів, нехитрі маніпуляції мишкою в віртуальному просторі, 3 місяці очікування в черзі і нарешті 2 грудня прийшла моя черга відвідати Корону Лейді Ліберті.
Підніматись на верх прийшлось по крутим ходам, які виглядають так
Ліфт є тільки на рівні цоколя і то він зараз на ремонті (перший раз зустрічаю ліфт в США, який не працює).
В середині Корона виглядає приблизно так
Вид з Корони приблизно такий
Також, з Корони можна побачити частину факелу, яку Лейді Ліберті тримає в руці
До речі, про факел. Той факел, що зараз тримає Лейді Л. (не путати з Лейді Ю.) є другим, не оригінальним. Раніше, вона тримала інший факел, який зараз знаходиться в музеї в цоколі Статуї Свободи.
Як пояснили знаючі люди, Майкл Джексон ніколи на цьому факелі не танцював (кліп Black or White)
Цоколь Статуї Свободи досить великий і з нього відкривається прекрасний вид на Манхетен.
Після Liberty Island, на якому знаходиться Статуя Свободи паром пливе на Ellis Island, що знаходиться зовсім поруч. Про цей острів я вже частково писав. Коротко: раніше це був центр, через який проходили всі емгранти, що прибували до США. Тут їх перевірли і приймали рішення: кого пропустити в США. а кого депортувати назад з різних підстав: незадовільний стан здоровя, кримінальне минуле, небажані політичні погляди тощо.
Сьогодні на цьому острові знаходиться великий Музей Еміграції.
Деякі фото з музею
Особливо сподобався плакат-звернення до польських емігрантів в Америці щоб вони менше їли для того, що допомогти американським військовим, які воювали під час війни, в тому числі й за свободу Польщі.
Більше фото з Еліс айленду та Ліберті Айленду тут

Немає коментарів: