Щоденник молодого Анархотуриста

середа, 30 грудня 2009 р.

Avatar. Deja Vu?

Закінчивсь селебрейшн на теплому побережжі Флориди і прийшлось повертатися в холодний і вітряний Нью Йорк. Щоб відсвяткувати цю подію а задно й зігрітися вирішив сходити на всім відомий фільм Аватар в 3Д звичайно. Ну бо шо його дивитися в 2Д, якщо можна подивитися в 3Д. Утримаюсь від оцінки цього фільму, тут й без мене його вже багато хто оцінив, скажу лише так: фільм ОДНОЗНАЧНО вартує того, щоб його подивитися якщо Ви його не бачили раніше. Відверто, другий раз я б на нього не пішов. Правду кажучи в світі існує не більше десятка фільмів, які б я залюбки передивився декілька разів.
Сюжет
Коли я переглядав цей фільм не міг позбутися враження. що десь я це вже бачив. І лише коли вийшов з кінотеатру згадав: МАТРИЦЯ!!!!
Давайте проаналізуємо:
1. І в Матриці, і в аватарі є два світи. І не важливо який з них реальний, а який ні і чи реальний. Адже, реальність відносна!
2. І в Матриці, і в Аватарі люди мають на собі USB розєми для підключення периферійних пристроїв або самі є периферійними пристроями (гиги).
3. В Матриці "Новий" світ - це компютерна програма, а в Аватарі - велика мережа серверів сполучених між собою (Інтернет, тобто).
Ну, крім того сюжет простий, чисто голівудський. Я ж не кажу що це погано. просто констатую факт. Сюжет можна виразити одним словом: добро бореться зі злом і добро перемагає. Спочатку, здається, що добро не має шансів, але потім зявляється один чувак, один guy, який рятує світ!!! Такий сюжет ще коміксами про Супермена був започаткований і продовжує залишатися пріоритетним в Голівудській кіноіндустрії. До речі, за цією ж ознакою це фільм знову ж таки нагадує Матрицю, хоча не тільки й її.
Спецефекти
О, Дежа Вю в заголовці до спецефектів не відноситься. Фільм знятий в 3D, саме в такому форматі я його й переглянув. Саме ось це 3Д і спецефекти складають 90% причин чому цей фільм варто переглянути хоча б 1 раз. Можливо через те, що раніше я не бачив жодного повнометражного фільму в 3Д. Тому принаймі для мене це було щось нове. Коли сидиш в залі, голова так і дьоргається в сторону коли просто на тебе летить ракета або стріла. До речі, реклама перед початком фільму сказала, що чуваки з Голівуду знімають чергового Шрека в 3Д. Я думаю, це розумно. За 3Д майбутнє!!! Принаймі, можливість перегляду фільму в 3Д є для мене причиною, щоб йти в кінотеатр, а не чекати поки фільм зявиться в неті чи на дисках.

1 коментар:

Whitefox сказав...

В останній день цого року, я теж вирішив розважитися і відвідав в гарній компанії кіно "Аватар". Причиною йти було саме 3Д.
Враження: спецефекти супер. Просто ульот. Це нагадує заправку до борща, коли борщ стає ще борщішим і потім їсти звичайний правдивий борщ нудно, бо він не смакує порівняно із синтетикою. Сиділося в залі перші хвилини і думалося, блін, зараз вийду на вулицю а там все не таке велике, глибоке, динамічне... Але нє, помилився, на вулиці таки цікаво, коли вийшов, глибина і стерео є. Поки що кіно не перекрило реальність. Але дивитися три-д цікаво і вражаюче.
Дивують люди, які виходять із сильними враженнями з кінотеатру. Сюжет гівно. Герої карикатурні. Інтриги і гумору нуль. Коротше, вся ця голівудська туфта цілий фільм псувала мені враження від три-д ефектів. Всі враження від кіна закінчуються через секунду після зняття окулярів.