Щоденник молодого Анархотуриста

пʼятниця, 30 липня 2010 р.

Державний Технічний Огляд 2010: готуємось до Євро 2012!

уХХХХ... Сталось!!! Тех огляд прйшов. Це не просто п...ь. Це всім п...ам п...ь!!!
Значить, хто в курсі той знає. Тех огляд 2010 складається з 3 основних частин або блоків:
1. Виготовлення медичної довідки водія. Все би нічого, але щоб зробити цю довідку треба 2 сертифікати: від нарколога, що ти не наркоман та від психіатра, що ти часом не пальнутий. Люди розказують страшні історії, щоб виготовити ці сертифікати занімають черги чуть не з 5 ранку. Інші кажуть, що приходять після обіду і там вже черг немає взагалі. Не знаю. Чесно скажу: сертифікатів не робив. Мед огляд проходив в відомчій поліклініці, де є моя медична картка і тому всі сертифікати вони дали мені самі. Збрешу, якщо скажу, що робив довідку без допомоги, але по лікарях ходив сам. Ціна довідки 60 з хвостиком гривень, за сертифікат ще 40 з хвостиком. Загальна ціна довідки 110 грн. Потрачено на виготовлення пів дня.
2. Проведення самого технічного огляду на спеціалізованому СТО і виготовлення протоколу технічного огляду. Проводив цей огляд на тому СТО, де моя машина стоїть на гарантії.  Тому мав скидку. Вартість огляду 65 грн. Потрачено часу 10-15 хв. Багато не дивились, оскільки машина місяць тому в них же проходила технічне обслуговування.
3. і самий цікавий: виготовлення самого талону тех огляду. для того, щоб його отримати, необхідно зібрати всі документи, перелік яких передбачений відповідною постановою КМ. Крім того, добрі люди сказали, що треба зробити всі копії з цих документів. Також треба оплатити 3 квитанції: 50 з хвостиком за послуги проведення ТО, 80 з хвостиком за пластиковий талон ТО ну й податок з власників ТЗ (Памятаєте? СМЕРТЬ ТА ПОДАТКИ!!!). Податок обраховується в залежності від обєму двигуна. В мене 1500 см. куб. По 5 грн. в рік за 100 см. куб. виходить 75 грн в рік з машини. Оскільки ТО робиться 1 раз на 2 роки, то 75х2 виходить 150 грн. Після оплати всіх квитанцій приходим в чергу, записуємось в список і чекааааааааємооооо. Дуже довго чекаємо!!! В кабінеті інспектора першим ділом він перевіряє чи є несплачені штрафи. Бачив людей, які божились, що штрафів не мають (не знаю чи справді), але на них ці штрафи висять. В такому випадку треба штраф заплатити і стати в чергу ще раз з початку. З мого району в день прийняли 20 чоловік. Я був 13-тим. Інспектор перевіряє документи і дивиться машину. Чи є аптечка, вогнегасник, звіряє номера вузлів. Кількість потрачених нервів: максимально. Потрачений час: з 8 год до 15 год. Потрачені кошти 286 грн.
Всього ТО обійшовся 461 грн. Це при цьому, що стояв у всіх чергах та потратив  майже 2 дня на його проходження.
А один знайомий дав 900 грн. і копію свого тех паспорта й має той же результат.
Зато тепер маю спокій до Євро 2012.

6 коментарів:

noddeat сказав...

мдя, геморойно. не знаю, як швидко це в Польщі, але техогляд тут на рік діє лише.

Offspring сказав...

В Білорусі теж на рік. При цьому, час, потрачений на ТО, складає 15-20 хв.

ELECTRIC сказав...

мені в 500 і без напрягів :)

tivasyk сказав...

ця країна хвора державою… хвороба прогресує і вже давно є, по суті, хронічною, невиліковною. у врер також був нещодавно… допоки буде можливість «купувати» ті пластикові картки — купуватиму, тому що сенсу віддавати тій державі не лише гроші, але ще й день (мін.) власного життя — нехай оближуться.

p.s. червоний колір сторінки виїдає очі… треба налаштувать для твого блогу кастомний стайлшіт в ff і читати чорним по білому. лінуюся…

tivasyk сказав...

ага, і ще… премодерація коментарів — зло.

Offspring сказав...

Зло, згідний, але вимушене. Бо вже мав прикрі випадки коли хворі на голову тут ходять і слідять.