Щоденник молодого Анархотуриста

понеділок, 21 вересня 2009 р.

Empire State Bulding - the Top of the World

Ну ось, нарешті. Цієї неділі вибрався на вершину Empire State Bulding. Виглядає він так:
Цей будинок збудований в 1931 році і був найвищим будинком в світі. Потім його переплюнули. Вищим за нього були близнюки, але їх сьогодні внаслідок відомих подій немає. Тому, Empire State Bulding сьогодні залишається найвищим будинком в штаті Нью Йорк і третій за висотою будинок в США і 15-ий за висотою будинок в світі (ого!). Більш детальніше про це чудо світо можна почитати тут.
Так от, піднятися на цей будинок можна на дві оглядові площадки: на 86-ому поверсі та на 102-му (останньому) поверсі. Вхід не безкоштовний і коштує на 86 поверх - 20 американських гривень, а на 102 - ще додатково 15 американських гривень, тобто всього 35 тугриків. При цьому, якщо Ви студент, пенсіонер (62 р+) чи військовий, ціна зменшується до 18 дол. (звичайно, лише на 86 поверх), якщо дитина (6-12 років) - до 14 дол., а (УВАГА!) якщо військовослужбовець в формі чи дитина до 6 років - вхід на цю будівлю БЕЗКОШТОВНО!!!
Після того, як придбали квиток і пройшли лабіринт з коридорів та подарункових магазинів, Ви потрапляєте до ліфту. Ліфт піднімається до 80-го поверху. При цьому, на цей поверх він піднімається за секунд 30. Весь час поки Ви в ліфті, відчуєте як Ваші барабанні перетинки починають боліти (фізики знають, що це від зміни тиску, який стає меншим чим вище (ага, я теж в школі байдики не бив!!)). Піднявшись на 80-ий поверх, ви пересідаєте до іншого ліфту, який везе Вас на 86 поверх на оглядову площадку. Звідтам відкривається приблизно такий вид:
Крім того, на парапет залітають голуби, які з радістю дають себе фотографувати (у краківян, які проживали в ПІАСТІ має виступити сльоза)
Коли Ви вже все оглянули, Вам запропонують спуститися на 80-ий поверх, де Ви змушені будете пройти через велику крамницю з сувенірами за цінами в 2 рази дорожче, ніж будь-яка сувенірна крамниця на Манхетені.
Після цього знову ліфт, закладені вуха і Ви нарешті на твердій землі!
Більше фоток, як завжди, можна знайти тут

1 коментар:

halynkan сказав...

Джунглі... які давлять своєю масивністю, кількістю асфальту, скла і бетону на метр крадратний. Є в них свій магнетизм, який навіть трохи лякає.
Дивлячись на маштаби створеного людиною з висоти польоту птаха, та ні - літака, розумієш як силу людських можливостей, так і мізерність людини в тих "бетонах". Як далеко відірвались люди від природи, від того, яким вони знайшли цей берег...