Щоденник молодого Анархотуриста

неділя, 21 лютого 2010 р.

Око-Фай

Сьогодні займався тестуванням карточки Eye-Fi. Що це таке, спитаєте Ви?
Розказую. Ззовні це звичайна СД карточка. Але звичайна вона лише ззовні. Всеередині в неї вмонтований Вай Фай модуль. Працює вона приблизно так.
Всталяєте цю карточку в свій фотоапарат, сідаєте на вєлік і їдете фотографувати місто. В цей час, поки Ви отримуєте задоволення від краєвидів, Ваша карточка шукає Вай Фай мережі і з їх допомогою робить привязку до мережі (Геотег), тобто позначає місце де були зроблені Ваші фотографії на карті. Крім того, якщо вона находить якусь халявну мережу, то завантажує Ваші фото у встановлені Вами сервіси. Наприклад, мої фото вона завантажує в Пікаса, а відео в YouTube. Коли ж Ви приходите додому і включаєте свій комп, фотки завантажуються також до Вашого компа. Кода і що завантажувати Ви встановлюєте самі коли реєструєте карточку.
Око-Фай карточка не дешева. 4 Гб обійшлась в 108 американських гривень. Вроді працює. Швидкість завантаження залежить від мережі. Однак, якщо мережа була повільна і все завантажитися не встигло, не біда. Прийдете додому і карточка все довантажить через Вашу мережу.
До недоліків слід додати те, що місцезнаходження карточка визначає приблизно. Це зрозуміло. Вона ж не з ДжіПіЕс процює, а з Вай Фай мережею. Крім того, про Геотег можна говорити, якщо фотік знаходиться в зоні дії Вай Фай мережі. Тобто, якщо Ви поїхали в Карпати, то звичайно, що ніякого Геотега не буде.
Висновок: Річ цікава, але як іграшка. Крім того, вона явно не вартує 108 баксів.
Тут можна оцінити фотки. завантажені в Пікасу за допомогою Eye-Fi. З правої сторони є карта, де позначено місце, де зроблені фотки. Місце визначено приблизно: +/- 200-300 метрів.
Brooklyn with Eye-Fi 2010-02-20

1 коментар:

noddeat сказав...

дійсно прикольно. навіть посилання навіть Google Maps прописано в метаданих фоток.

щодо Карпат, там же і нема потреби знати, де саме зроблено фотку.