Щоденник молодого Анархотуриста


понеділок, 8 лютого 2010 р.

Кому перемкнуло????

Я, взагалі то, ніколи особливо не цікавився виборчим законодавством, але недавні події заставили переглянути Закон України "Про вибори президента України". І тут я зясував, що або мені перемкнуло, або всім іншим перемкнуло.
Дивимся в корінь. Ч. 3 ст. 84 каже: Обраним у день виборів Президентом України вважається кандидат, який одержав на виборах більше половини голосів виборців, які взяли участь у голосуванні.
Якщо я добре знаю математику, половина вважається 50%. Тобто, щоб мати більше половини, треба мати 50% + 1 голос як мінімум. Дивимся дальше.
Частина 4 цієї ж статті цього ж Закону: Якщо до виборчого бюлетеня для голосування у день виборів було включено не більше двох кандидатів на пост Президента України і за результатами голосування у день виборів Президента України жоден кандидат не був обраний відповідно до вимог частини третьої цієї статті, Центральна виборча комісія на підставі пункту 1 частини четвертої статті 15 цього Закону приймає рішення про звернення до Верховної Ради України з поданням про призначення повторних виборів Президента України, про що зазначається у протоколі про підсумки голосування в день виборів Президента України.
Результати виборів станом на зараз:
Оброблено 99,42% протоколів. 48,81% Янукович, 45,61% Тимошенко, 4,37% проти всіх.
Ну так кому перемкнуло, поясніть будь ласка. Який, нафіг, Янукович президент, якщо проти нього проголосувало більше 50%???
Я шось нічого не розумію.

3 коментарі:

noddeat сказав...

я теж на цьому попався. цей закон по-дебільному написаний, як і всі українській закони.

коротше, це правило про 50% стосується тільки першого туру. Читай там далі десь має бути про повторне голосування — там проста більшість навіть з перевагою в один голос вистачить.

Unknown сказав...

А, найшов. Значить мені перемкнуло. Нічо, буває.

Oleksandr Solomakha сказав...

Вцілому закон виписаний нормально. Просто він є одним з найбільш деталізованих законів в Європі. Після кожних виборів закон збільшується у товщині... Нормотворці постійно намагаються вписати до нього найменші деталі, щоб уникнути можливих фальсифікацій. Проте, всео врахувати не можливо. Адже виборчі технології також не стоять на місці... І якщо ще донедавнього ПР-технологіям нас навчали усілякі гамериканці, німці чи, навіть, поляки, то зараз їхнім фахівцям є чого повчитися у нас.