Ще після приїзду до Нью Йорка в серпні минулого року хотів сходити в музей Реріха, але все якось не випадало. Випало минулого тижня.
Хто не знає, тому нагадаю. Микола Реріх (1874-1947) - російський художник, який тікаючи від комуняк виїхав в 1917 році спочатку в Фінляндію, потім їздив по Європі, а потім чухнув в США. В США він жив не багато 1920-1923 роки. Звідси поїхав в Індію, Монголію та інші країни азії, оскільки крім того, що був художником, був ще й археологом і найкраще почував себе в Гімалаях. Він є автором так званого "пакту Реріха" - міжнародного документу, який зобовязує його учасників вживати заходів до збережнення памяток культури, архітектури під час ведення військових дій.
Короче, більш детальніше про нього тут.
Музей Миколи Реріха заснований ще в 1929 році й спочатку знаходився в цьому будинку
Цей будинок був спеціально збудований для Реріха. В 1947 році музей переїхав в новий будинок
Тепер про музей детальніше. Музей знаходиться в Манхетані, у Верхньому Вестсайді. Найти його досить проблематично (Слава Гуглу і його Картам). Музей особливий тим, що тут не бігають толпи туристів, про нього мало хто знає, знаходиться на тихій вуличці і якби не маленька табличка на вхідних дверях, можна було б подумати, що це житловий будинок, як і всі інші на цій вулиці. Працює музей лише 3 години в день: з 14 до 17 год. Понеділок вихідний. Атмосфера в музеї домашня. Вхід безкоштовний, адміністрація заохочує залишати "донейшнз" в розмірі 5 доларів. В музеї я провів десь трохи більше години і був єдиним відвідувачем за цей час. На другому поверсі стояв рояль і якась дівчина (мабуть працівниця) весь цей час грала на ньому Бетховена.
Виглядає музей з середини приблизно так
Більше фото з Музею тут
Немає коментарів:
Дописати коментар