Щоденник молодого Анархотуриста

вівторок, 20 квітня 2010 р.

Про USPS, e-banking, хробаки або Shit Happens! -2

Не так давно писав про неприємності, що мене, бідно туриста, спіткали на чужині.
Так от, історія отримала продовження:
Бед Лак -1. Це той, що стосується чоботів, які мали прийти поштою. Їх прийшлось запити холодною водою. Камера відеозапису показала, що в цей день поштар приходив пізніше, ніж зазначено в tracking information і з собою посилки розміром в коробку з взуттям не мав. В звязку з цим, я написав скаргу на пошту. Вони мені перезвонили на слідуючий день, сказали, що поштар посилку передав за належністю і їх нічо не їбе. На моє ствердження, що існують записи камери спостережень, де поштар, коли прийшов в будинок, був без коробки з взуттям, жіночка повторила останню фразу, що її це не їбе і вона не збирається дальше займатися моєю скаргою.
В пилу справедливого гніву я подумав був звернутися в поліцію, але мій лендлорд (той, в кого я винаймаю житло), колишній андеркавер коп, сказав, щоб я не їбав нікому мозги і моєю скаргою ніхто там займатися не буде, а лише зроблять відписку, щоб я розбирався з поштою. Єдиний вихід, сказав мій коп, звертатися в суд. Але проста арифметика підказує 90 баксів чоботи - послуги юриста - судові витрати = - (пара сотень баксів, якщо не більше). Тому, як я вже казав, запив холодною водою.
Бед Лак -2. Минулого тижня виявив відсутність 885 баксів на своїй дебіт карточці. Дочекався поки транзакцію авторизують, пішов в банк. Вони мені поміняли карточку, відповідно, зі всіма реквізитами, вибрукували заяву, в якій зазначалось, що я виявив зникнення зазначеної суми зі свої карточки і прошу провести розслідування та її повернути, я її підписав і пішов додому. Працівник банку сказав, що протягом 10 днів вони проведуть розслідування і якщо виявлять, що гроші тратив не я, то їх повернуть.
Це було в четвер 15 квітня. Сьогодні зранку, у вівтором 20 квітня виявив, що гроші повернуті на мій рахунок в повному розмірі. Ось це тішить!!! Це значить, що перед відїздом на "історічєскую родіну" можна здійснити короткотерміновий візит в Лос Анжелес та Лас Вегас.
Цікаво, а чи український банк повернув би викрадені кошти з рахунку так оперативно???

2 коментарі:

noddeat сказав...

а ще кажуть, що в Америці щось відсудити — це як на обід сходити.

>Цікаво, а чи український банк повернув би викрадені кошти з рахунку так оперативно???

Залежить від банку. Нормальний банк повернув би, з іншим довелось би помучитися. Я не зрозумів, чому вони тебе змусили чекати авторизації транзакції, а не заблокували картку і не скасували її відразу?? В кожному разі, згідно з процедурами платіжних систем всі банки мають обов’язок повертати неавторизовані гроші.

Offspring сказав...

Карточку вони заблокували відразу ж після мого звінка в колцентр. Тому я пару днів сидів без карточки: нової не дали, а стару заблокували. В принципі, в мене налічка була тому я не парився. Хоча, я так розумію, гроші можна було б зняти при наявності АйДі в касі банку. Чому вони не стали скасовувати неавторизовану транзакцію - мені це теж виявилось доволі дивним. Але як пояснив працівник банку, поки транзакція pending, це може бути помилка і вона завтра може зникнути з мого еккаунту. Ну, то їх проблеми. Головне, що вони повернули гроші.