Щоденник молодого Анархотуриста


середу, 23 вересня 2009 р.

Dominican Republic

Домініканська Республіка (ісп. República Dominicana) — країна карибського басейну, що займає східні дві третини острова Еспаньола (о. Гаїті), на схід від держави Гаїті. Острів знаходиться на заході від Пуерто-Ріко і на схід від Куби і Ямайки. Країна має найбагатшу і найдовшу історичну спадщину Західної півкулі, яка нараховує більш як 500 років. Саме тут вперше оселилися європейські колонізатори, звдідси починалася колонізація Америки, тут був збудований перший в Західній півкулі університет, дорога і фортеця. Першим збудованим іспанцями містом в Америці став Санто-Домінго — сучасна столиця Домініканської республіки.
Домініканська Республіка разом з Гаїті розташовані на острові Іспаньола (о. Гаїті) між Карибським морем та Північним Атлантичним океаном, на сході від держави Гаїті. Географічні координати 19 00 N, 70 40 W. На півночі острів омивається Атлантичним океаном, на сході — протокою Мона, що відокремлює його від Пуерто-Ріко, на півдні — Карібським морем, а на заході Домініканська республіка має кордон з Гаїті. Домініканці здебільшого зберігають іспанські традиції і мають змішане африканське і європейське походження, в той час як гаїтійци зберігають французькі традиції і є переважно африканського походження. Домініканська Республіка займає площу в 48,4 тис. кв. км. Населення 8260 тис. чоловік (1999).
Текст взятий з Вікіпедії.
Чому я про неї пишу? З двох причин:
Причина 1. Вчора до Brooklyn Law School, де я маю честь стажуватися прихздив сам Президент Домініканської Республіки Леонель Фернандес Рейні. Адміністрація школи організувала його зустріч з студентами. Президент виступав протягом години, розповідаючи про свою країну та конституційну реформу, яку вони зараз проводять. Загалом його розповідь була цікавою. Потім студенти мали змогу задавати питання, чим вони активно користувались.
Що вразило в тій зустрічі? Ну, по-перше Президент говорив англійської протягом години без жодного папірчика і аргументовано відповідав на питання. Політик, одним словом. Крім того, заходи безпеки, які абсолютно не відобразились на людях, що прийшли його послухати. В зал пускали всіх, хто бажає, документи ніхто не перевіряв, так само як і сумки чи вміст кишень тощо. Я сидів на другому ряду і відстань до Президента була, буквально 3-4 метри. Під час його виступу в залі збоку стояли 2 секюріті, які спостерігали за залом. Ну і перед виступом один із секюріті пройшов між рядами і подивився чи немає там сторонніх предметів. Тобто, напряжно не було.
Причина 2. Сьогодні через інтернет забронював собі авіаподорож до Домініканської республіки. Вийшло досить не дорого. Подорож має відбутися з 13 по 19 жовтня цього року (6 днів). Авіаквиток коштує з Нью Йорка в Сан Домінго (столиця ДР) 362 долари в обидві сторони включаючи всі збори та подтки (лоукост авіакомпанія JetBlue). Готель в Сан Домінго, де я планую провести дві доби, коштує 35 баксі за добу, тобто 70 баксів за весь час, а хостел на побережжі моря в другому кінці країни (скільки там тої Домініканської Республіки) коштує 15 баксів за добу. За 4 доби 60 баксів. Тобто, вся подорож обходиться приблизно в 500 доларів плюс, звичайно, харчування, проїзд, музеї тощо. Країна досить маленька, згідно довідників з одного кінця в другий можна проїхати за 5-6 годин автобусом. Про враження від Домініканської Республіки і фото згодом.
О, чуть не забув, саме головне.
Плануючи подорож в мене виникло цілком логічне запитання: а як бути з візою до Домініканської Республіки для громадян України. Зайшовши на їхній сайт, зясував: Домініканська Республіка має 3 режими вїзду для туристів: 1 режим - це вїзд лише з дійсним паспортом. Такий режим розповсюджується лише на громадян Аргентини, Чілі, Еквадор, Ізраїль, Японія, Перу,Південна Корея, Уругвай. Все. 2 режим розповсюджується на громадян приблизно 50 країн, серед яких є й Україна та США і який передбачає при вїзді до Домініканської Республіки з туристичною мати наявність паспорта та туристичної картки, яку можна придбати за 10 американських доларів або за 10 євро в посольстві ДР або в аеропорту після прибуття. І, нарешті, 3 група країн, до громадян яких вимагається наявність візи. Серед цих країн Росія, Білорусь, ібльшість країн пост радянського простору, Албанія (яка ніби претендує на членство в ЄС та вже є членом НАТО), Латвія (яка вже є членом ЄС) та інші. Тобто, не все так погано для українців в цьому світі!
Ну, тепер все.

2 коментарі:

parazitakusok сказав...

!!!! СУПЕР! коротше фоткай там все що побачиш!!! !!!

Levenya сказав...

Цікаво!!! Гарно пишеш, так тримати!