Щоденник молодого Анархотуриста

пʼятниця, 2 жовтня 2009 р.

Авіаносець, підводна лодка і Конкорд: що між ними спільного?

Отже, авіаносець, підводна лодка і Конкорд. Що між ними може бути спільного? Відповідь проста: всі вони знаходяться в музеї Intrepid, що в Манхетені.
Музей створений і, відповідно, названий в честь авіаносця Intrepid. Цей авіаносець був побудований в 1943 році під час розгару ІІ світової війни. Приймав участь в боях на Тихому Океані з японцями, був атакований торпедою, переніс 5 атак японських камікадзе, приймав участь в блокаді Куби під час Карибської кризи, а також в Корейській та Вєтнамській війні, піднімав космічні капсули НАСА. На ньому перед відправкою у Вєтнам служив САМ кандидат в Президенти США Джон Маккейн.
В 1974 році корабель був списаний і з цього часу за ініціативою Zachary Fisher стоїть пришвартованим до 86 пірсу на Манхетені в Нью Йорку. З нього зробили музей.
Виглядає цей кораблик так
В середині можна подивитися фільм про історію авіаносця, а також подивитися на звичайний спартанський побут моряків та льотчиків, що на ньому служили
А зверху на злітній смузі можна побачити різні літаки та, як зараз прийнято говорити, гвинтокрили
Є серед них і радянський МІГ
Крім авіаносця, на тому ж причалі стоїть підводна лодка Growler, яка була побудована 1958 року для (УВАГА) запуску атомних ракет. Підводна лодка мала на собі 4 атомні ракети і ззовні виглядала ось так
А ось цей літачок - це атомна ракета часів 50-х років
До речі, це перша підводна лодка, на якій був душ. Проходи між секціями лодки були такими
Ну і нарешті Конкорд. Конкород - це англійсько-французький НАДЗВУКОВИЙ пасажирський літак. В світі було 2 типи таких літаків: радянський ТУ-144 та західний Конкорд. Ту-144 літав з 1968 по 1978 рік. Конкорд літав з 1969 року по 2003 рік. І ТУ-144, і Конкорд були зняті з експлуатації у звязку з високою аварійністю. Це були єдині надзвукові пасажирські літаки. Так, Конкорд з Нью Йорку до Лондону летів (УВАГА!) 2 години і 50 хвилин. Уявляєте? На момент коли їх зняли з експлуатації їх літало всього 8 (!) штук.
Конкорд ззовні виглядає ось так.
В середині він виглядає ось так
Місця в ньому менше, ніж в звичайному літаку, але за менше ніж 3 години з Нью Йорка до Лондона можна потерпіти. Наскільки мені відомо, квиток з Нью Йорка до Лондона в одну сторону коштував 5000 дол. США. Ех, шкода що вже не доведеться політати Конкордом.

1 коментар:

parazitakusok сказав...

Блін! дякую тобі за розповідь! Охренеть!