Щоденник молодого Анархотуриста


вівторок, 27 жовтня 2009 р.

Window 7: нотатки чайника

Чому нотатки чайника? Тому що важаю себе таким в компютерних технологіях. З компом на "ти" тільки на рівні юзера. Ну, може ще програми встановлювати та операційні системи тощо.
Щодо Windows 7. Студенти в США живуть краще, ніж, наприклад, в Україні. Це очевидно. Але не тільки тому, що "не ту країну Гондурасом назвали", але й тому, що корпорація Microsoft зробила студентам, що навчаються в США, великий подарунок, а саме: можливість придбати Windows 7 Home Premium всього за 29,99 американських гривень (32 з копійками бакси з податком). Мабуть, треба брати студентський квиток, йти в магазин і стояти в велииииичезній черзі, подумаєте Ви. А ніфіга! Кожен студент будь якого ВУЗу США має свою електронну адресу, відкриту на сервері ВУЗу (ще один пункт в користь того, що американським студентам живеться краще). Таку адресу студентам відкривають кожного року автоматично як тільки він зараховується у ВУЗ. Формат такої адреси, як правило, такий: іван@щосьтам.edu. Де "щосьтам" це назва ВУЗУ. Наприклад, студенти Brooklyn Law School мають таку адресу іван.попович@brooklaw.edu. До чого це я? а, згадав.
Так от, для того, щоб придбати ОС по ціні, нижче ринковій, Ви заходите за сайт Майкрософт в спеціальний розділ і вводите свою адресу. Через деякий час Вам приходить мейл, де буде сказано, що з Вашої адреси можна придбати Віндовз 7 за 29,99 баксів і лінк. Йдете на вказаний лінк, клацаєте, платите карточкою вказану суму і отримуєте лінк з установочним файлом. Все дуже просто. Скачуєте установочний файл. Тут, увага, перевірте свій нет, бо установочний файл займає 2,3 ГБ. Мені , щоб його скачати, знадобилось 4 години.
Після скачування файлу запускаєте його. А, забув сказати. Перед установкою необхідно було б перевірити, чи Віндовз 7 буде працювати на Вашому компі. Для цього, з того ж сайту Майкрософт скачуєте спеціальний маленький і легенький сканер, встановлюєте його і протягом 10-15 хвилин він перевіряє Вашу систему й видає необхідну інформацію: буде чи не буде працювати бажана ОС на вашому залізі та які з нині діючих функцій можуть не працювати.
Так от, скачали Ви установочний файл і запускаєте його. Маючи досвід з встановлення Вісти, думав, що установка 7 Віндовса займе декілька годин. НІФІГА! 20-25 хвилин і на Вашому компі повноцінна свіженька операційна система.
При цьому, перед початком установки, якщо в Вас стояла Віста, система пропонує 2 варіанти: апгрейдити Вісту відповідно, всі програми і настройки зберігаються) і встановити Віндовз 7 наново. Я вибрав апгрейдити, але система висвітила, що апргейдити можна Вісту лише англійськомовну. А в мене, на жаль, була польська. Тому прийшлось встановлювати сімку наново.
При цьому, всі попередні файли пакуються в папку Windows.old, з якої після установки Ви всі файли можете легко витягнути та поставити на своє місце, де Ви хочете їх бачити. На жаль, всі програми деінсталювались і приходиться їх наново встановлювати. Майже все є у вільному доступі, крім Майкрософт Офіса, але це не біда, бо я вже поставив Опен офіс (блін, 2007 Майкрософт Офіс був милішим) та Лінгво 12, який, нажаль, бєсслєдно утєрян.
Враження від нової ОС.
Вроді працює швидше, хоча може це субєктивне враження під впливом прочитаного в інтернеті, а може у звязку з тим, що ОС поки що не обтяжена різними програмами.
Зручніша, однозначно. Особливо при роботі з вікнами. Можна одночасно виставляти два вікна, які займають по пів екрану, і працювати в них, як, наприклад, в Мак ОС. Крім того, можна легше ніж в попередніх версіях переключатися між вікнами.
Також. там ще купа інших функцій, які я ще не протестив, але вже бачу: Віндовз 7 мені подобається.
Чому Віндовз? Я є тривким прихильником Віндовза протягом багатьох років і відкридаю навіть думку про всякі Лінукси, Шмінукси, Маки, Факи і так дальше. В мене навіть Віста стояла протягом 2 років і 1 місяця і я нею був в основному задоволений. Принаймі, збоїв вона мені не давала. Це привело мене до переконання, що всі збої він незнання та невміння, а також від того, що в декого руки не з того боку ростуть (наприклад, встанолює антивірусник на інший антивірусник).
По перше, щоб відмовитися від Віндовса, треба щоб альтернативна ОС пропонувала щось краще. Причому, настільки краще, що це вартувала заміни. Нічого такого в Лінуксі я не бачу, крім, звичайно, постійної головної болі з драйверами. "Там менше вірусів", скажуть шанувальники Лінукса, немало з яких читають цей блог. "Поставте собі нормальний антивірус і проблем з вірусом у Вас не буде" відповім їм я.
Це щодо Лінукса. Щодо Мака. Місяць тому в мене промайнула ідея купити Мак бук, самий дешевший з яких тут коштує 999 американських гривень. Провівши порівняння характеристик Мак бука і PC, я прийшов до висновку, що з такими ж характеристиками Мак бук приблизно в півтора раза дорожче PC. Вибачте, платити лише за гламур 300-400 баксів я не готовий, бо крім "гламура" Мак бук нічим не відрізняється від PC. Крім того, всі або майже всі програми, ну принаймі багато з них, що Мак ОС є платними. Тому, соррі.
Ну, ніби все. Коментарі та запитання надсилайте в коментарі (во сказанув!)

7 коментарів:

noddeat сказав...

Тема різних ОС принципово холіварна, тут важко щось дописати. Я користувався віндовзом починаючи з версії 3.11 (до цього мав на компі DOS+Norton commander) і закінчуючи WinXP. У 2006 році я був змушений перейти на лінукс (інших компів не було) і з того часу, коли доводиться іноді сідати за компи з віндою, нічого іншого, крім бажання плюватися, не виникає.

Про антивірус прекрасна порада: можна ще порадити ходити по вулиці з протигазом, щоб не захворіти на грип. А можна пити чай з лимоном і займатися спортом, і теж не захворіти на грип. Я преферую другий варіант. Антивірус — це програма, яка, по-перше, не захищає на 100% від вірусів (як і презервативи від вагітності), по-друге, їсть багато ресурсів компа, по-третє, вимагає постійного оновлення через мережу.

Поза тим, важко в двох словах описати, чому лінукс кращий. Для мене він в першу чергу кращий через вбудований SSH клієнт, а ще через відчуття повного контролю над системою. Віндовз натомість задовбує намаганням зробити з мене ідіота («Ви впевнені, що хочете ...») та намаганням перебрати контроль над компом на себе (є славна історія, коли навіть при вимкненому Windows Update всі компи примусово оновилися).

Словом, лінукс — це система не для всіх, а для тих, кому треба свобода. Для прикладу: спробуйте у себе налаштувати перемикання з англійської на українську клавішею Caps Lock, наприклад.

Unknown сказав...

Я так і думав. Як тільки напишу про ОС як зарзу посипляться коментарі.
Щодо переваг Лінукса: як я вже сказав, в ІТ я чайник. Тому мене, як чайника, повністю влаштовує перепитування типу "чи хочете Ви..." і т.д. Щодо антивірусу: я б не став його порівнювати з противогазом. Касперський 2009 стояв в мене на вісті, зараз стоїть Касперський 2010 і на роботі системи він абсолютно не відображається. Принаймні, я різниці не бачу з ним чи без нього.

noddeat сказав...

>Принаймні, я різниці не бачу з ним чи без нього.

або у вас дуже потужний комп, або ви не користуєтеся громіздкими програмами (типу Photoshop, Matlab тощо).

мене на віндовзі це завжди дратувало, тому антивіруса в мене не було (і вірусів теж в принципі).

>Як тільки напишу про ОС як зарзу посипляться коментарі

напишіть щось про політику, буде 200+ коментарів :)

Unknown сказав...

Ну тут штука така. Як казали колись представники псевдоаріїв: "jedem das seine" - тобто на смак і колір всі фломастери різні :)
Правда неймовірно тішить стандартний стереотип 10-літньої давності "про драйвери під лінукс".
І ще. Завтра виходить новий реліз Kubuntu - www.kubuntu.org. Дуже рекомендую його скачати і спробувати в режимі LiveCD (вінда, до речі, досі так не вміє). Зразу стане видно наскільки красивішим є "лінукс" у порівнянні з віндою)))

Unknown сказав...

До речі, щодо MacOsX - у мене уже пів року мак вдома. Мушу сказати - що у порівнянні зі всім іншим - це небо і земля. Рівень зручності, простоти і елегантності - на такому захмарному рівні, що, відверто кажучи, переплачувати таки є за що. Дуже рекомендую сходити в будь-який магазин де є макбуки на вітрині і спробувати самостійно.

tivasyk сказав...

попри те, що я на власних пк вже зо два роки не користуюся windows'ами -- допис сподобався: без слюносоплів і недолугої реклами. залік.

якщо не забувати, що windows 7 -- це по суті віста, збоку підфарбована -- і спокійно до цього ставитися, можна погодитися, що на сьогодні це найкраща операційка від microsoft. і 90% користувачів нікуди від неї не дінуться =)

до речі, ціна $32 -- це, імхо, якраз і є більш-менш прийнятна ціна за windows 7. нажаль, навіть покупці передвстановленої ос в україні платять більше (десь приблизно $50+ за початкову версію, я думаю, враховуючи логістику/податки тощо). а за коробку -- набагато більше.

noddeat сказав...

>нажаль, навіть покупці передвстановленої ос в україні платять більше

ну, не факт. ми не знаємо, за якими цінами купує OEM-версію виробник: це може бути навіть кілька доларів, тут у кожного виробника свій контракт.

>якщо не забувати, що windows 7 -- це по суті віста, збоку підфарбована

ні, там її досить радикально перелопатили. Теж можна сказати, що XP — це підфарбована Win2k, але так не є. Утім, вимоги до заліза в неї ще ті: це перша ОС, що не запустилася в мене на віртуалці через брак пам’яті.